W jaki sposób wreszcie ulepszyć swoje przedsiębiorstwo?

Posiadam małą firmę, która ciągle idzie do przodu. Być może dlatego, iż doskonale znam się na interesach? Być może tak jest. Jednakże w żadnym razie nie można uważać, iż tylko chodzi właśnie o nas. Prawda jest taka, że aby mieć okazję rozwijać swoją firmę, trzeba najzwyczajniej w świecie nie obawiać się ciekawych alternatyw.

Księgowość, finanse

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Na przykład trzeba w jakiś sposób postarać się wykorzystać to, że Polska jest w Unii Europejskiej. Łatwo w Sieci natrafić na ostrą krytykę Unii Europejskiej, ale skoro dają nam gotówkę, niby dlaczego mielibyśmy nie korzystać z tego typu szansy? Zwłaszcza, że te programy unijne dla małych firm dają olbrzymi zastrzyk gotówki. Na początku sądziłem, iż w sumie całkowicie nie mam znaczących szans na dotację, lecz jak się potem okazało, prowadzona przeze mnie firma spodobała się „jury„. To sympatyczne, a co najistotniejsze – kapitalne pod względami finansowymi.

W zasadzie to sytuacja jest taka, że strzałem w dziesiątkę są usługi tych firm, które tak jakby zajmują się pomocą właścicielom firm. A więc za procent mogą napisać nam wniosek, pomóc z autentycznie wszystkim. Można powiedzieć, iż taka pomoc jest praktycznie na wagę złota. Bo chociaż nie jest bezpłatna, to jednak prawda jest taka, że płacimy za końcowy efekt. A więc jeżeli nie będzie niestety sukcesu, za nic nie płacimy. Fajne rozwiązanie, które jest w stanie uchronić nas przed niepotrzebnymi wydatkami finansowymi. UE da się lubić!

Kredyt w gotówce

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak nie można być ogromnym optymistą – w końcu takich biznesmenów jak właśnie my działa w Polsce sporo. Czyli oprócz odpowiedniego wniosku unijnego trzeba chociażby przedstawić się z mocno pozytywnej strony. Mi się udało, pozyskałem kasę, więc może także Tobie się uda. Należy próbować, bo ewentualne zyski są niemałe. To niezwykłe, iż Unia jest w stanie zaoferować tyle dobrego!

Chcę także nieco powiedzieć coś ciekawego dla polskich rolników. A więc fundusze unijne dla rolników w żadnym razie nie są tym czymś co jest tak jakby zarezerwowane dla wielkich posiadaczy ziemskich. Nawet jeśli nie mamy pokaźnego gospodarstwa rolnego, i tak na spokojnie poradzimy sobie ze wszystkim. Należy wiedzieć, iż nasza wieś diametralnie się zmienia dzięki właśnie tym funduszom. To wyraźnie pokazuje, że choć Unia ma dużo wad, to generalnie daje Polsce sporo dobrego.