W życiu większości z nas nadchodzi chwila, gdy marzymy o swoim miejscu na ziemi – mieszkaniu

Początkowo pojawia się w głowie szybka myśl, która po czasie zamienia się w działanie. Rozpoczynamy poszukiwania, planujemy, a zdarza się nawet, że dostosowujemy do tej pory prowadzone życie pod kątem nowego lokum. Kuszą nas zaprojektowane ogrody, monitorowane osiedla oraz innowacyjne rozwiązania.

Kupno mieszkania trzeba rozpocząć od zdecydowania w której dzielnicy chcemy zamieszkać. Wolimy zielone obrzeża miasta, czy zdecydowanie strzeżone osiedle bliżej jego serca? Te kwestie zwykle są uzależnione od środków materialnych, tudzież zdolności kredytowej.

W dzisiejszych czasach jednym z najbardziej popularnych sposobów uzyskania środków na kupno własnego mieszkania stały się kredyty mieszkaniowe – . Dziś większość młodych osób nie stać na tak poważne przedsięwzięcia. Jeśli nawet istnieją osoby które mogą pozwolić sobie na tego typu zakup czy częściowe pokrycie jej kosztu – nadal decydują się na pożyczkę. Okazuje się to bardziej opłacalne niż wydawanie własnych oszczędności lub też zapożyczanie się u przyjaciół. Kredyt mieszkaniowy jest kredytem długoterminowym, co daje możliwość rozsądnego rozłożenia spłaty naszego zobowiązania. Banki przygotują dla nas taki okres kredytowania, który zagwarantuje nam wysokość miesięcznej raty dostosowaną do naszych możliwości finansowych.

kredyt

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawą priorytetową jest też sprawdzenie developera. Bezpieczniej jest zobaczyć jego wcześniejsze projekty i sprawdzić terminowość. Nierzadko tylko renomowana i stabilna firma będzie dla nas pewnym wyborem. Jeżeli zdecydowaliśmy się na kupno mieszkania, podpisujemy umowę deweloperską, która gwarantuje, iż cena mieszkania nie ulegnie zmianie i zabezpiecza nas, w razie nieprzyjemnych sytuacji.

Wizja szybkiej przeprowadzki do wymarzonego lokum jest niezwykle kusząca, jednak nie możemy doprowadzić, by radość, którą się upajamy była przeszkodą w rzeczowym oszacowaniu lokalu, w którym zamieszkamy. Do odbioru mieszkania należy podejść wyjątkowo rzetelnie. Jeżeli w tej chwili dostrzeżemy i zwrócimy uwagę na niedociągnięcia, unikniemy późniejszych kosztów za naprawy. Rozsądniej będzie wydać fundusze na wyposażenie naszego nowego mieszkania.