Przygotowanie samochodu do sezonu letniego – kilka dobrych informacji.

Nie jest ważne, czy zima w tym roku była znośna, czy garażujemy nasze auto czy też nie oraz czy jesteśmy raczej „niedzielnym kierowcą” czy prowadzimy samochód każdego dnia – sprawdzenie stanu technicznego i odświeżenie samochodu przed latem to obowiązkowy punkt na niedługiej liście „do zrobienia”. Poniżej garść dobrych rad, co zrobić i czego nie pominąć po zimie.

Opony

Autor: Pete Gregoire
Źródło: http://www.flickr.com
Każdemu kierowcy najczęściej jako pierwsza do głowy przychodzi wymiana opon. I rzeczywiście – to bardzo ważne, ale wymiana opon z zimowych na opony letnie jest do zrobienia wyłącznie wtedy, gdy przez kilka dni z rzędu temperatura utrzymuje się na poziomie 7 stopni w plusie. Marzec może być zbyt zimny, by to zrobić, poza tym najczęściej jest też deszczowy albo nawet śnieżny, więc zmiana przypada najczęściej na początek kwietnia. Jeżeli nasz komplet opon jest w dobrym stanie, możemy założyć w kolejnym sezonie, ale jeżeli opony są już wysłużone i wymagają zmiany, rozejrzyjmy się, kto sprzedaje opony letnie wrocław czy Opole czy jakiekolwiek inne większe miejscowości na pewno oferują wybór spośród wielu producentów ogumienia.

Zaintrygował Cię taki wpis? To ekstra, jednak kliknij ten link, gdyż dodatkowo przygotowaliśmy też inny pokrewny materiał, który warto zobaczyć tam.

zainwestować w opony nowe lub używane. Jeśli kupimy nowiutkie, przeczytajmy wnikliwie wszystkie informacje od producenta, a gdy używane – koniecznie dowiedzmy się ile lat już służyły oraz sprawdźmy stan opon.

Jeśli dobrze poszukamy, popytamy znajomych lub wpiszemy w przeglądarkę frazę „opony letnie Wrocław”, możemy w korzystnej cenie kupić potrzebny komplet – polecane opony letnie we Wrocławiu. Kolejnym punktem jest sprawdzenie kondycji technicznej samochodu. Warto umówić się z zaprzyjaźnionym mechanikiem samochodowym na przegląd i skontrolować między innymi odgłosy pracy silnika, układ kierowniczy, stan hamulców, tarcz czy przewodów. Liczmy się z tym, że potrzebna będzie wymiana albo uzupełnienie różnych płynów i olejów, co akurat sporej ilości kierowców nie sprawia kłopotu. Następny punkt to troska o karoserię oraz alufelgi. Dokładne umycie samochodu po zimie jest istotne, ponieważ od razu pozwala sprawdzić, czy wilgoć i niskie temperatury nie spowodowały korozji w naszym pojeździe. Przyda się też woskowanie lakieru.

Mały samochód

Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
Ważną rzeczą powinno być odczyszczenie, odgrzybienie i uzupełnienie klimatyzacji. Zimą najczęściej włączamy tylko podmuch ciepłego nawiewu, więc zanim zaczniemy używać klimatyzacji i cieszyć się kojącym chłodem, musimy zadbać o jej serwis, aby uniknąć przykrych następstw na przykład w postaci chorób górnych dróg oddechowych. Zupełnie na koniec pozostaje coś, o co każdy kierowca musi dbać cały rok – wnętrze auta. Lato może skłonić nie tylko do generalnych porządków i powieszenia nowej choineczki zapachowej, ale do zakupu nowych pokrowców na siedzenia czy wycieraczek.

Zaabsorbował Cię taki materiał? Jeżeli tak, to bez dwóch zdań zainteresuje Cię też ten ważny link – on odwołuje się do opisywanej tematyki.

/J]