Rynek sprzedaży domów

Od niedawna na rynku domów jednorodzinnych jesteśmy świadkami krachu. Nie jest to optymistyczna wiadomość dla deweloperów i osób, które planują w krótkim czasie i korzystnie sprzedać nieruchomość. Z drugiej strony, to wyśmienita informacja dla każdego, kto pragnie złowić domek w ultra okazyjnej cenie!

Podczas gdy ceny mieszkań bardzo powolnie zmieszają się, domy na sprzedaż tanieją błyskawicznie. Deweloperzy czasem zmniejszają ceny aż o połowę, nie mogąc znaleźć nabywców. Fatalnym utrudnieniem stało się niedawne zwiększenie stóp procentowych przez władze finansowe. kredyty są co raz droższe, stąd nabywców jest mniej. Stawia to w fatalnej sytuacji ludzi, którzy weszli w domy jednorodzinne jako inwestycje. Aktualnie są regularnie zmuszani wystawiać dom na sprzedaż po kosztach.

Z rynków nieruchomości Warszawa okazuje się jednym z najsilniej korzystnych dla wszystkich posiadających finanse na transakcję. Ogłoszeń tutaj pojawia się 60 razy więcej niż kupujących. W pozostałej części Polski ceny domów nie zmniejszyły się jeszcze do rekordowych poziomów, więc potencjalnym nabywcom rekomenduje się cierpliwość.

Prognozuje się, że w związku z małym popytem, w końcu runą one w dół.

Przy łowieniu tanich ofert warto użyć pomocy profesjonalnych pośredników. Niemały koszt wynajęcia specjalisty równoważy wiele plusów.

Jeśli masz ochotę poznać większą ilość informacji na to zagadnienie – polecam przeczytać wszystko, co Cię interesuje na podobny temat.

Po pierwsze, szukanie domu nie zajmuje nam czasu. Po drugie, zdając się na umiejętności specjalisty, możemy uniknąć wielu błędów przy zakupie domu. Po trzecie, pośrednik wie w jakim miejscu i kiedy poszukiwać najcenniejszych gratek. I wreszcie, zatrudnienie zdolnego pośrednika to pewność bezpieczeństwa zakupu.

Źródło: