Obecna kondycja rynku kwiatów

Obecnie na rynku kwiatowym można zauważyć kilka istotnych zachowań. Po pierwsze coraz chętniej kupowane są sztuczne kwiaty, natomiast kwiaty żywe tracą na znaczeniu. O tym jaki jest tego powód, oraz jakie są widoki na przyszłość, można przeczytać w naszym raporcie.

Kompozycja ze sztucznych kwiatów

Jeszcze trzydzieści lat temu sektor kwiatów ciętych rozwijał się całkiem dobrze. Anturium czy gerbery były jednymi z popularniejszych odmian, natomiast kwiaty sztuczne nie miały znaczącego udziału na rynku. Było kilka powodów takiego stanu rzeczy – handel z Chinami nie był tak silnie rozwinięty, a sama jakość wykonania pozostawiała wiele do życzenia. Dość wspomnieć, że od razu na pierwszy rzut oka łatwo było zauważyć, że kwiat jest sztuczny. Kupujący decydowali się na nie zatem niechętnie i kupowali prawdziwe kwiaty.

Jednak przez minione lata sytuacja uległa znacznym zmianom. Kupno towarów z Chin jest całkiem proste. Dodatkowo mocnej poprawie uległa jakość kwiatów sztucznych. Jak zdradził nam przedstawiciel firmy Fh-Akces, importera kwiatów sztucznych: – Chińscy producenci zdecydowanie postawili na wykonanie i jego jakość i często nie można powiedzieć o tzw.

Jeżeli zaciekawił Cię ten materiał, to tu jest notka z www, która także zawiera niezwykle ciekawe informacje na przedstawiany tutaj temat.

chińskiej tandecie.

Patrząc na wiele różnych sztucznych kwiatów przeważnie stosunkowo trudno rozpoznać na pierwszy rzut oka czy są to prawdziwe kwiaty, czy też sztuczne.

Inny przykład wykorzystania sztucznych kwiatów

Producenci postawili na dostarczenie jak najszerszego wyboru. Dlatego poza chętnie kupowanymi odmianami jak tulipany, storczyki, kalie kupimy także sporo sztucznych liści i dodatkowych akcesoriów. Tak ogromny wybór sprawia, że masa stroików i kompozycji robionych jest ze sztucznych kwiatów. Klienci często je kupują, gdyż dobrze się przedstawiają, koszty są zbliżone do żywych roślin a nie padną one po kilku latach.

Bieżące trendy wskazują, że przez najbliższe lata sekto kwiatów sztucznych będzie wciąż się rozwijał, natomiast sytuacja na rynku kwiatów żywych będzie nadal mało ciekawa.

Źródło: fh-akces.pl