Rynek aplikacji mobilnych rozwija się w szalonym tempie!

Porównując aktualne informacje w App Store można znaleźć już prawie 600 tys. aplikacji na telefon, w tym 450 tys. jest wciąż aktywna i bez problemu dostępna w sklepie internetowym.

Telefon dotykowy Nokia Asha 311

Autor: NOKIA
Źródło: NOKIA
Android Market chwali się, że już posiada blisko 500 tys., wciąż jednak tylko 320 tys. można wciąż pobrać. To wciąż niedościgniona czołówka i jeszcze długo tak zostanie, bowiem kolejne miejsce jest serwis Ovi Store z 50 tys. aplikacji w bazie.

Następna pozycja należy doBlackBerry AppWorld ma około 40 tys., Marketplace 35 tys., a końcówkę zamyka Samsung Apps około 10 tys. programów. W sklepie zarządzanym przez Apple jest już ponad 1100 polskich aplikacji, a w Marketplace około 200. Rzecz jasna, czekamy na więcej.

Oferowane w różnych sklepach aplikacje pomogą w wielu dziedzinach życia.

Po przeglądnięciu powyższego tekstu nęci Cię, aby pozostawić na naszej witrynie jakieś komentarze na temat? Nie czekaj! Każda ocena jest dla nas ważna.

Aplikacje na ipada to nie tylko gadżety, gry i organizatory. Wśród aplikacji znajdą się programy narzędzia wspierające zarządzanie firmą czy zasoby multimedialne, ale także oprogramowanie edukacyjne i nawigacje. Należy pamiętać, że wiele aplikacji jest płatnych, jednak ich koszt to sięga kwoty od kilku do kilkunastu euro. Nie znaczy to, że darmowe aplikacje na telefon są gorsze. Po prostu ich funkcjonalność jest często słabiej zaawansowana. Aplikacje takie przydają się nie tylko w telefonach komórkowych, lecz także w tabletach (sprawdź info).

Pewnie większość wie aplikacje tworzone są zarówno przez firmy programistyczne, jak i przez indywidualnych programistów, którzy później udostępniają swoje rozwiązania. Warto dopowiedzieć, że jeśli ktoś myśli o samodzielnym stworzeniu aplikacji telefon komórkowy (więcej na temat), to powinien skorzystać zarówno z coraz popularniejszych warsztatów jak i z całej masy udostępnionych poradników w sieci.