Zakładanie spółek

Oto niedługi artykuł, w jakim w paru punktach wyjaśnię, co należy zrobić, by ustanowić spółkę z.o.o.. Założenie spółki z o.o. to proces, który może trwać kilka tygodni, lecz znacząco skurczy się, jeżeli opłacimy usługi kancelarii prawnych lub radcy prawnego.

prawo - książki

Na starcie trzeba sformułować umowę w formie aktu notarialnego. Do tej czynności konieczna jest bez wątpliwości asysta notariusza. W dokumencie zawieramy najważniejsze dane o firmie i deklarujemy zarząd spółki.

Następnie należy zatwierdzić kapitał zakładowy, co najmniej 5000 zł.

Kończąc proces, spółkę należy zarejestrować. Przede wszystkim w KRS, gdzie w terminie do pół roku od zawarcia umowy należy przynieść umowę spółki, formularze rejestrowe i kwit przelewu na 1500zł (opłata manipulacyjna). Powinno się nie zapomnieć również o liście wspólników i ich danych adresowych. Potem nadchodzi czas na uregulowanie formalności w Urzędzie Skarbowym, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Głównym Urzędzie Statystycznym. Od tego roku spółkę da się zarejestrować internetowo, lecz związane jest to z koniecznością dysponowania podpisem elektronicznym.

Jak już wspomniałem wcześniej, zakładanie spółek z.o.o. powinno wydatnie uprościć wsparcie radców prawnych. Kancelaria kancelaria adwokacka wrocław prawna GMLegal z Katowic dadzą radę wypełnić formalności tylko w parę dni. Na dodatek oferują spisanie umowy, co pozwala uniknąć różnych niedociągnięć i problemów pojawiających się razem z spisywaniem tak ważnego zobowiązania. Wynajęcie usług kancelarii prawniczych wiąże się z dodatkowym wydatkiem, ale jest to nic porównując z zaletami, jakie z tego wynikają. Aby znaleźć właściwe biuro, trzeba tylko wystukać w wyszukiwarce np. „radca prawny GMLegal z Katowic” albo kancelaria prawna GMlegal z Katowic (naturalnie, miasto trzeba zmienić pod siebie) i pojawi się nam mnóstwo sugestii.