Windykacja b2b i b2c

Windykacja to najprościej ujmując próba odzyskania swojego mienia odpowiednio do przepisów prawa przy udziale sądu lub bez. W celu odzyskania pieniędzy na ogół zleca się zebranie długów firmom specjalizującym się w tej działalności. Firma windykacyjna ma umiejętności i praktykę niezastąpione do sprawnego przeprowadzenia udanej windykacji.

Autor: HEMMERSBACH
Realizacja windykacji może być wykonana na parę sposobów (polecamy firmę: . Pierwszym z nich jest najłagodniejsza w przebiegu windykacja polubowna polegająca na pomocy w ustaleniu spłaty i obserwowaniu postępów dłużnika. W tym przypadku implementuje się takie narzędzia jak monitoring należności czy działania bezpośrednie (wywiad gospodarczy, wizyta, odbiór (zobacz przeglad techniczny wrocław) należności).

Bardziej radykalną formą windykacji jest windykacja sądowa, komornicza i karna. Groźba wyroku sądowego jest poważnym motywem dla dłużnika do szybkiej spłaty należności. Windykacja komornicza zawiera w swoich działaniach współdziałanie z komornikiem w celu odzyskania należności. Windykacja karna tymczasem oznacza wszczęcie postępowania karnego przeciwko dłużnikowi.

Wiele przedsiębiorstw nie chcących tracić czasu w związku z problemem z regulacją długów swoich dłużników wybiera możliwość sprzedaży wierzytelności. Obrót wierzytelnościami jest wygodną alternatywą, z której często korzystają firmy windykacyjne. Wpisanie danych dłużnika w bazie wierzytelności będzie ponadto dodatkową zachętą do spłaty długów.