Bądź widoczny na jezdni dzięki folii fluorescencyjnej

Mieszkając w dużym mieście, nieczęsto zdarza nam się moment, kiedy wieczorem znajdujemy się w całkowITej ciemności, jako że wszędzie świecą się latarnie. Jednak także będąc w półmroku, można być niezauważonym przez kierowcę.

Dlatego dobrze jest nosić na ubraniu element zrobiony z foli odblaskowej, który sprawi, że każdy pojazd nas zauważy.
Od paru lat obowiązuje ustawa, według niej każdy kierowca powinien posiadać w pojeździe kamizelkę, do której wykonania posłużyła folia fluorescencyjna. Wówczas, w razie przymusu wyjścia z pojazdu w środku nocy na niebezpiecznej ulicy, jest on dostrzegalny dla pozostałych kierowców. Lecz nakaz ten nie obowiązuje pieszych, z których jednostki codziennie przemierzają nieoświetlone drogi w nocy. W takich przypadkach często zdarzają się wypadki, spowodowane złą widocznością. A wystarczyłaby folia fluorescencyjna, i każdy uniknąłby stresu. Dlatego też, obecnie media upominają pieszych.

Co możesz zrobić jako piechur, który często spaceruje wzdłuż niewyraźnie oświetlonych dróg, aby wzmocnić swoje bezpieczeństwo? Wówczas pomoże ci folia odblaskowa. Zrobiona jest ona z syntetycznego materiału, powleczonego neonową barwą, który mieni się jaskrawo w ciemności (elegancka folia odblaskowa). Folię możesz nabyć na aukcji internetowej, płacąc za metr bieżący. Następnie możesz wykroić z niej dowolny wzór, po czym przykleić do materiału – jej wewnętrzna strona jest już powleczona substancją klejącą. Doskonale nada się na kurtkę, torebkę, czyf nawet buty.
Kiedy znajdujemy się na nieoświetlonej jezdni po zmroku, pozostajemy właściwie niewidoczni dla kierowcy, toteż warto w jakiś sposób się odciąć od ciemności.

Tuta pomocna będzie folia odblaskowa, która umocowana na dowolnym tworzywie zapewnia nam, że nie pozostaniemy niezauważeni. Tego typu produkt znajdziemy w internecie, można nabyć całą jego belkę, lub też tylko metr bieżący.