Gdzie bezpiecznie lokować oszczędności?

Autor: materiały prasowe
Najnowsza afera z bankructwem nieuczciwej firmy inwestycyjnej z Gdańska pokazała wszystkim, że nie można inwestować oszczędności w nieznanych rękach. Ten błąd zaufania do prywatnej inicjatywy powoduje, że chętniej podejmowane są modele inwestowania gwarantowane przez centralne instytucje.

I ja również rekomenduję wam tę formę zarabiania pieniędzy. Stopa zysku jest dość niska, a zysk można zebrać po kilku latach, ale jednak jest to pewna operacja finansowa nie zagrożona ryzykiem przekrętu i straty włożonych środków. Opiszę teraz trzy ciekawe modele inwestowania. Pierwsze są obligacje skarbowe

Obligacje skarbowe są dokumentami, drukowanymi przez państwo w celu uzupełnienia deficytu finansów.

Zobacz kolejne tego typu bardzo cenne źródło informacji na opisywany problem – kliknij tu i przeczytaj więcej w tej ofercie (http://www.malesapd.pl/?url=oferta/blachy-trapezowe).

Krajowi nad Wisłą bankructwo nie grozi, zatem ludzie mogą spać spokojnie, czekając na wypłatę. Minister Finansów planuje raz na jakiś czas następne emisje obligacji. Oferowane są różne okresy wykupu – najniższy okres to 2 lata, najwyższy to dziesięć lat. Oprocentowanie jest zależne właśnie od tych parametrów. Pojedynczych inwestorów interesuje konkretny typ dokumentu – obligacje oszczędnościowe. Obligacje rynkowe są przeznaczone dla przedsiębiorstw i instytucji. Obligacje skarbowe są dopuszczone do wymiany rynkowej, to znaczy, że możesz je odsprzedać.

Gpwcatalyst - obligacje skarbowe

Źródło: Gpwcatalyst.pl

Obligacje komunalne są drukowane przez instytucje municypalne i przez nie zabezpieczane. Aktualnie widać mocną tendencję kredytową naszych miast, dlatego podaż obligacji jest dość spora. Człowiek, który zakupił obligacje komunalne, bezpłatnie otrzymuje w zestawie zadowolenie. Miło jest popatrzeć na przykład na chodnik albo na most, wybudowany za naszą pożyczkę, zgadza się?

kolejnym papierem wartościowym, jaki w tym tekście zaprezentuje, są listy zastawne. Nie są drukowane przez organy publiczne. Emitują je i obracają nimi banki hipoteczne. Znalazły się w moim tekście dlatego, że listy zastawne publiczne są zabezpieczane przez instytucje krajowe, takie jak NBP czy Skarb Państwa.