Malowanki stymulują wyobraźnię

To kolorowanki dla dzieci sprawiają, że najmłodsi lepiej się uczą, łatwiej i szybciej adaptują materiał edukacyjny, wykazują się większą inteligencją, są bardziej twórcze w rozwiązywaniu zadań i problemów, mają większe zaufanie do własnych możliwości. Pociecha zawsze kreuje w malowankach to, co wie i tyle, ile zna o świecie. Z tego względu jego dzieła są dużym źródłem wiedzy o tym, w jaki sposób myśli i dowodem tego co doświadcza.

Zwróć uwagę, czym bawi się Twoje dziecko

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Są szybą, przez które my dorośli możemy spojrzeć do jego świata i przekonać się czym są jego kolorowanki, które zrobiło. Jest to wspaniałe narzędzie potrafiące stymulować myślenie, ponieważ po pierwsze dokładnie wpisują się w potrzeby myślenia konkretnego – wyobrażeniowego, a po drugie angażują malca uczuciowo. Dziecko wczuwa się w swoją twór. Rysunki mogą stać się więc napędem progresu. Warto nadmienić, że „rozwój zdolności rysunkowych określa się jako wskaźnik dojrzałości mózgowej malucha” (R. Fisher).http://www.collegium-novum.pl/matematyka,kurs,1.html (ciąg dalszy tego zagadnienia- Collegium Novum Warszawa >> ciekawy serwis)

Kształtowanie się zdolności poznawczych pociechy to długi proces, na który my dorośli nie mamy bezpośredniego wpływu – nie można przecież nikomu wlać do głowy przygotowanych przepisów. Możemy jednak oddziaływać pośrednio, organizując malcom pasjonujące doświadczenia, oferując edukujące zabawy i twórcze zadania. Malowanki dla dzieci mogą stać się inspiracją i źródłem takich zadań. od czasu do czasu twoje najmłodszy ma chęć pomalować, ale nie ma na czym lub brakuje mu inwencji. Aby uprościć mu zabawę pędzlem i farbami możesz sięgnąć po malowanki, które dadzą wiele inspiracji i radości.

Na poziom graficzny prac spory oddziaływanie ma ogólna ruchowa sprawność ramion. rozrywki absorbujące dłonie i dłonie mogą pomóc tę sprawność poprawić i jeszcze lepiej się bawić. Zaproponujmy maluchowi „siłowanie na rękę”, rozrywkę „idzie kominiarz po drabinie”, strzepywanie dłoni z wody, uderzanie palcem o palec w ułożeniu rąk jak do modlitwy, robienie kółek palcami itp. Wszystkie te aktywności sprawią, że malowanie i rysowanie będzie wychodziło najmłodszemu jeszcze lepiej.
Dzieci lubią spędzać czas w Internecie. W tym miejscu mają możliwość rysowania i grania w najróżniejsze gierki i gry dla pięciolatków. Sporo rodziców zastanawia się czy to bezpieczne miejsce dla swoich dzieci. Powinno się jednak pamiętać, że obecnie przestrzeń wirtualna jest naturalnym środowiskiem nas wszystkich, również dzieci. Internet i wirtualne otoczenie daje wiele możliwości rodzicom w kreowaniu rozwoju własnych pociech.