Co znaleziono w starożytnym grodzie wzniesionym na chwałę Heraklesa?

W dniach, gdy na każdym kroku możemy doświadczać prawdziwości motta mówiącego, że promocja jest dźwignią sprzedaży, nie w każdym przypadku jest nam wiadome kto właściwie tworzy różne taktyki na daną reklamę.

A wszakże handel, a więc reklama nie jest zjawiskiem nowym.

Żeby jakiekolwiek omówienie było traktowane za godne polecenia, musi posiadać rzeczową treść. Jeżeli chcesz ją zdobyć, kliknij tutaj oraz zdobądź pomocne informacje.

Było spotykane już tysiące wiosen temu.

skoki na trampolinie

Autor: Heather
Źródło: http://www.flickr.com
marki

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com

Czy wiesz, że okazały biznes odbywał się przykładowo między starożytnymi mieszkańcami Egiptu a mieszkańcami Grecji? W czasach Aleksandra Wielkiego funkcjonowało albowiem zatopione obecnie portowe miasto o nazwie Herakleion, do którego przybywały różne okręty z towarami z różnorodnych kultur. Ciekawe, iż już wtedy musieli żyć ludzie wytwarzający pracę słynną obecnie jako doradca marketingowy – czytaj o doradcach marketingowych. Skądś wszakże nasi przodkowie musieli o sobie się dowiedzieć. I tak jak niegdyś antyczni Grecy umieszczali na swych naczyniach wyryte napisy z hieroglifami, tak i dzisiaj doradca marketingowy działa dla spółek z całkiem obcej branży niż promocja.
doradca marketingowy

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
A działalność nazywana jako marketing marki? Skoro Grecy byli w stanie reklamować pismem hieroglificznym jakąkolwiek egipską działalność, tak czyż my współcześnie nosząc np. koszulkę z logiem słynnej firmy nie pracujemy poniekąd na korzyść marketingu marki takiej firmy? A używane przez nas w drodze z marketu plastikowe torebki? Czy nie jest to akurat marketing marki? Oczywiście, że tak. Tego typu przykłady można by wyliczać w wiekuistość.

Obecnie nawet kapcie, jeżeli tylko mają umieszczone logo spółki, a przecież tak na ogół jest, pracują na korzyść producenta wykonując funkcjonowanie określane jako marketing marki – Tak, promocja jest motywacją sprzedaży od starożytności aż do dziejów obecnych.