Jak najlepiej zorganizować szkolenie?

Jeżeli sądzisz, iż masz ponadprzeciętną wiedzę na jakiś interesujący temat, na przykład umiesz pozycjonować strony internetowe czy jesteś mistrzem w nawiązywaniu kontaktów, z pewnością powinieneś pomyśleć czy może czymś w porządku nie byłoby zorganizowanie jakiegoś szkolenia. Przecież prawda jest taka, że na zorganizowaniu szkolenia jak najbardziej można zarobić niezłe pieniądze. Wychodzę z założenia, iż na własnej wiedzy należy zarabiać. Zwłaszcza, że ostatnio wśród Polaków łatwo dostrzec spory popyt na wszelkiej maści szkolenia.

Ludzie w naszym kraju wiedzą, że solidne szkolenia są praktycznie na wagę złota. Moim skromnym zdaniem sytuacja jest taka, iż jeśli posiadamy dostateczną wiedzę, a do tego jesteśmy przebojowi, bez dwóch zdań musimy poszukiwać własnej szansy. Odnośnie tego ogólnie nie mam większych wątpliwości. Ostatnio brałem udział w szkoleniu dot. zakładania firmy – muszę otwarcie przyznać, że dużo się dowiedziałem. No dobrze, co zatem trzeba zrobić, aby bez żadnego problemu mieć okazję zorganizować szkolenie?

sala szkoleniowa

Autor: Peter Kofler
Źródło: http://www.flickr.com

Cóż, można śmiało powiedzieć, że początkowo czymś ważnym są sale szkoleniowe na – a więc powinniśmy wynająć salę, bo gdzieś w końcu słuchacze chcą szkolić się w odpowiednich warunkach. Co prawda słyszałem o interesujących szkoleniach, które organizowano w restauracjach, lecz myślę, iż w sumie to kiepski pomysł. Moim zdaniem fantastycznym miejscem dla pragnących zorganizować bardzo dobrą konferencję jest duże miasto – bo relatywnie łatwo do niego się dostać. Chociaż zapewne na szkoleniu będą wyłącznie miejscowi. W końcu jeszcze nie mamy renomy.

Należy również przypomnieć, iż czymś niezmiernie ważnym jest to, aby w żadnym razie nie sądzić, że nasze szkolenie niejako samoistnie się wypromuje. Czyli powinniśmy umiejętnie podejść do tematu promocji spotkania. Według mnie doskonałym rozwiązaniem jest choćby otworzenie witryny internetowej, a do tego zamieszczanie reklam w takich miejscach, które w jakiś sposób traktują o branży, w której się specjalizujemy. A więc krótko podsumowując – zorganizowanie swojego szkolenia to doskonały pomysł.

Dajemy Ci dostęp ekstra (http://bhp-online.com/instrukcja-bhp-reczne-prace-transportowe-p3453) do następnych treści, jeżeli opisy zawarte na tej stronie niezwykle Cię wciągnęły. Zatem nie ociągaj się!

Nie możesz tego zepsuć!

Related Post