Jaki język obcego kraju wybrać jako ten drugi?

Uczmy się języków, jeśli pragniemy być kuszącymi kandydatami na rynku ofert pracy. Tak się to dzieje w obecnych czasach, że rzadkie umiejętności to klucz do ciekawszej, dobrze płatnej pracy. Skończył się okres, gdy dobrą pracę można było dostać ze znajomością języka angielskiego. Ten język jest niezbędny, żeby w ogóle mieć w miarę dobrą pracę, lecz jeśli chcemy mieć zajęcie wyjątkowe, powinniśmy poznawać taki język, jak hebrajski czy fiński.

nauka języków obcych

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

Nauka języka hebrajskiego ze słownika i podręcznika jest sensowna dopiero po przyswojeniu alfabetu. Jest to język semicki, z grupy języków kananejskich, dokonujemy zapisu w alfabecie hebrajskim, więc zanim zaczniemy czytać i zajmować się badaniem książek czy bardziej zaawansowanych podręczników czeka nas nudna praca (zobacz biuro pośrednictwa pracy za granicą) nad literkami. Jeśli brak nam Powera spójrzmy na dzieci, jak one uczą się polskiego, który na początku jest dla nich jak język obcy dla nas. Wiadomo, mamy swoje lata i nasz umysł już nie tak świeży, jak u kilkulatka, lecz nie warto się poddawać.

Wszystko jest zależne od naszego zapału.

Czy to zagadnienie niesamowicie Cię ciekawi? Jeśli tak, to wejdź tutaj i poznaj naszą firmę (http://www.naturalhotel.pl/) – poznasz w tym miejscu nieziemsko ciekawe informacje.

Jeśli hebrajski (lekcje hebrajskiego) może okazać się zbyt trudny to może jakiś język skandynawski. Coraz więcej osób dobrze mówi po norwesku (dużo naszych rodaków tam wyjechało z pracą) i szwedzki. A co z pozostałymi językami: z duńskim i fińskim? (nauka duńskiego)

Naukę języka duńskiego (słowniki, podręczniki) da się urozmaicić przez oglądanie filmów czy słuchanie muzyki. ten kraj jest niedaleko, więc zawsze możemy wyjechać tam na krótkie wakacje, by podszkolić trochę język. Nic tak bowiem nie poprawia wyniki w nauce języków jak posługiwanie się nim „na żywo”, w kontakcie z drugą osobą. Podobnie, naukę języka fińskiego (ze słowników, podręczników) warto wzbogacić wycieczką do tego pięknego kraju. Jest bliskim krajem.
Jeśli wywnioskujecie, że jednak Skandynawia jest zbyt zimna, to może wybrać coś z południa, na przykład grecki. Naukę tego języka warto zacząć od przyswojenia alfabetu, gdyż jest dość niezwykły. Choć Grecja w poprzednich latach straciła na znaczeniu gospodarczym to ciągle kraj z ciekawą historią, którą warto będzie zgłębić, na przykład przez naukę języka greckiego (słowniki, podręczniki).