Jak ćwiczyć, kiedy żyjemy w nieprzerwanym pośpiechu

Wszyscy wiemy, jak istotny jest aktywny tryb życia. Jakim sposobem jednak ćwiczyć, kiedy żyjemy w nieustannym pośpiechu i brakuje czasu na wyjście na siłownię? To proste! Można zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Niezwykle popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie „bieżnia magnetyczna, czy orbitrek?”

Bieżnia treningowa

siłownia

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com

Bardzo popularnym urządzeniem fitness do trenowania w domu jest bieżnia treningowa (tutaj sprawdzisz ceny bieżni). Urządzenie to pozwala na bieganie bez ograniczeń w warunkach domowych. Warto zaznaczyć, że ćwiczenia te są komfortowe i bezpieczne. Ćwicząc na bieżni redukujemy tkankę tłuszczową, zmniejszamy poziom cholesterolu i poprawiamy wydolność krążeniowo-oddechową. Ćwiczenia mają wpływ też na naszą sylwetkę – modelują mięśnie nóg oraz pośladków.

ćwiczenia na przyrządach w siłowni

Autor: JBLM MWR
Źródło: http://www.flickr.com

Właściwym wyborem jest bieżnia treningowa. Ten rodzaj bieżni pozwala na lżejszy i bardziej naturalny bieg oraz marsz.link cross 50cc cross 50ccDodatkowo możemy dowolnie zmieniać tempo przesuwania się taśmy, czego nie można powiedzieć o bieżni magnetycznej. Został jeszcze wybór producenta – chcielibyśmy wszak zakupić solidne, które będzie pracowało przez długi czas. Należy tu powiedzieć, że bieżnia thorn to wspaniały wybór. Bieżnia Thorn cieszy się niemałym uznaniem i zapewnia najwyższą jakość swoich urządzeń.

Trenażer
Może trzeba jednak zastanowić się nad nabyciem trenażera? Te urządzenia posiadają wiele zalet, które wypadałoby zauważyć. Trenażer (orbitreki magnetyczne) mniej obciąża stawy, spada więc ryzyko urazu. Dodatkowo, ćwiczenia na orbitreku angażują także mięśnie ramion, pleców , jak również klatki piersiowej. Jeżeli nie chcemy wydać jednak zbyt wiele pieniędzy, rozsądnym wyborem jest bieżnia kettler. To urządzenie przeważnie jest tańsze od trenażerów innego typu, zaś komfort treningu wcale nie jest dużo mniejszy.