W jaki sposób stres wpływa na wyniki w pracy

Bezpieczeństwo w życiu jest niezwykle istotne. Chcemy mieć pewność, że wszystko będzie w porządku, że nie musimy się o nic martwić. Zjawisko to jest jak najbardziej normalne, chociaż bardzo trudno jest obecnie osiągnąć taką świadomość. Mamy na co dzień dużo problemów, należy zapłacić rachunki, nie rzadko też kredyty, mamy wiele rzeczy na głowie.

sters

Autor: Budowa domu bez stresu
Źródło: Budowa domu bez stresu
Chodzimy do pracy, jeździmy z dziećmi do szkoły, uczęszczamy na wywiadówki, planujemy rozmaite zakupy, ponadto naturalnie mamy duże zmartwienia związane z wykonywanym zawodem. Obecnie praca staje się przyczyną wielu schorzeń i stresów.https://eena.pl/ eena.plNa ogół uważa się, że praca na stanowisku managera w dużej korporacji może być bardziej stresująca od praca operator koparki, ale nie jest to takie proste.

Najważniejszym problemem jest bowiem tutaj człowiek. Niektóre osoby przecież doskonale znoszą stan napięcia związaną z przygotowaniem wielkich projektów, a inny będzie odczuwał stres każdą opinią swojego przełożonego. Niezwykle ważne jest, aby w życiu zawodowym albo też po godzinach robić coś jeszcze, rozwijać swoje zainteresowania, znaleźć jakieś nowe hobby, wyjeżdżać na wycieczki czy też po prostu wyciszać się.

stres

Ten element naszego życia często zapomniana jest w zmaganiu się z problemami codzienności. W licznych krajach, gdzie dostrzeżono już ten problem, stosuje się różne działania, aby temu zapobiec. Przykładem mogą być zajęcia yogi, jakie tworzy się w zakładach pracy, żeby trochę zrelaksować pracowników. Czasami mówi się także o zmniejszeniu ilości godzin pracy o dwie godziny.

Ma to przyczynić się do tego, że efektywność realizacji zadań dużo się zwiększy a pracownicy będą znacznie bardziej zrelaksowani i nie będą się tak bardzo stresować. Niestety takie pomysły ocenia się póki co w wielu krajach, zwłaszcza u nas, jak atak na kapitalizm. Szefowie dużych firm oraz małych firemek nie rozumieją, że aby poprawić efektywność swojej pracy, należy umożliwić pracownikowi rozwój i zachęcić go do zaangażowania się w pracę, żeby pragnął osiągnąć co raz lepszy wynik dla ogólnego dobra i korzyści.

Dalsza część