Na jakie aspekty zwrócić uwagę wybierając konto bankowe dla działalności?

Ludzie prowadzący firmę mają umożliwione wykorzystanie swojego prywatnego rachunku bankowego do celów związanych z funkcjonowaniem firmy. Dla sp. z o.o. lub spółek akcyjnych konto bankowe dla firmy jest niestety obligatoryjne. Jedni i drudzy muszą mimo wszystko zaznajomić się z właściwościami, którymi należy się kierować podczas przeglądania propozycji rachunku bankowego dla firm.

Najważniejsze, że trzeba zacząć od znalezienia instytucji bankowych, które oferują gałąź usług dedykowanych dla firm, a jeszcze lepiej niewielkich działalności gospodarczych. Potem warto zaznajomić się z niuansami usługi dla firm, żeby umieć w następnym kroku ustawić propozycje począwszy od tych odpowiadających naszym wymaganiom, a skończywszy na najmniej dopasowanych. Opłaca dowiedzieć się, czy przedstawiane konto bankowe dla firmy jest związane ze systematycznymi opłatami powiązanymi z płatnościami, kartami debetowymi, utrzymywaniem rachunku itd.

Nie ociągaj się – jeśli masz ochotę przeczytać dalsze informacje (http://www.czarnakreda.pl/wapno-nawozowe/) na ów niezwykle zajmujący temat, to wejdź w link pod spodem i przeloguj się do nowego artykułu.

Im mniej takich opłat, to lepiej – duża część instytucji bankowych oferuje już darmowe pobranie środków ze wszystkich bankomatów, depozytyt pieniędzy na rachunek, transakcje internetowe, a nawet przelewy natychmiastowe. Warto podpytać także o dodatkowe rozwiązania bankowe typu inkaso, oprocentowanie konta, czy IKE w pakiecie z firmowym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym.

Rachunki

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com

Rozpocznijmy od inkaso, które wydaje się jedną z ważniejszych opcji dodatkowych oferowanych przez instytucje bankowe. To forma rozliczeń internetowych, która opiera się na zgłoszeniu zlecenia w bank o pobieraniu określonej kwoty przez właściciela rachunku od współpracownika. Z inkaso posługuje się wiele firm, które dzięki temu samodzielnie troszczą się o to, aby należności z tytułu wykonania usług lub zawierania transakcji zostały przelane na firmowe konto w terminie. Drugą z takich dodatkowych usług, jakie może oferować konto bankowe dla firmy jest IKE, a mianowicie indywidualne konto emerytalne. Prawo do założenia IKE, żeby rozpocząć odkładać na własną starość, posiadają wszystkie osoby fizyczne, które mają ukończone szesnaście lat. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest przyłączenie IKE do rachunku firmowego, jako opcji bonusowej – szanuje to czas, pozwala na utworzenie zlecenia stałej opłaty i spaja wszystkie usługi w jedno.