Nowości dla Twojego przedsiębiorstwa

INWENTARYZACJA- całokształt działań rachunkowych dążących do opracowania szczegółowego spisu z natury części majątkowych i źródeł ich pochodzenia na określony termin. Polega ona na określeniu za pomocą spisu faktycznego stanu wszystkich rzeczowych oraz pieniężnych składników majątkowych, jak też wyjaśnienie różnic między stanem stwierdzonym w czasie inwentaryzacji (rzeczywistym) a stanem stwierdzonym w ewidencji księgowej. Ogólnie inwentaryzacja określana jest koszmarem większości przedsiębiorstw.

Jeżeli opisywana tematyka Cię ciekawi, to masz możliwość zdobyć podobne informacje na przedstawiane zagadnienie. Po to odwiedź serwis www ogrzewanie podłogowe.

Na szczęście istnieje pewien sposób, który może ułatwić funkcjonowanie odpowiedzialnym za nią pracownikom i wyeliminować ewentualne błędy, które mogą zostać źródłem późniejszych problemów- właściwy program komputerowy.

Inwentaryzacja elektroniczna

kalkulator

Autor: Phillip
Źródło: http://www.flickr.com/photos/phillip/345829246/

Program do inwentaryzacji to pomysł dla wszystkich użytkowników chcących zmienić ten uciążliwy oraz pochłaniający czas proces w coś mało skomplikowanego , a nawet przyjemnego. Wykorzystanie technologii identyfikacji z zastosowaniem kodów kreskowych umieszczonych na samoprzylepnych etykietach skraca czas prowadzenia procesu inwentaryzacyjnego w najgorszym wypadku o 1/2. Zestawienie składników spisu z natury z zawartością bazy danych przeprowadzana jest automatycznie. Kiedy potrzebna jest inwentaryzacja program taki daje możliwość szybkiego i klarownego ewidencjonowania środków trwałych przedsiębiorstwa oraz nie dopuszcza do jakichkolwiek pomyłek. Jedyne, czego wymaga się od pracowników to naklejenie nalepek oraz następnie sczytanie kodów.

Gdzie szukać takiego oprogramowania?

Eurocom Racer

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl

Dobry program do inwentaryzacji najłatwiej odszukać przez Internet. Musimy tylko wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: środki trwałe program – – bądź też inwentaryinwentaryzacja (profesjonalna inwentaryzacja środków trwałych)i już po chwili wyświetlają nam się linki do odpowiednich stron internetowych. Do wyboru są programy nieodpłatne lub płatne. To, które spośród nich wybierzemy, to kwestia indywidualna, jednak pamiętajmy, że chodzi tu o nasze pieniądze, o rozwój i stan naszego przedsiębiorstwa, a tego rodzaju oszczędności nie często mają pożądane konsekwencje.

Źródło: Ewidencjamajatku.pl