Co studiować? Turystyka i rekreacja

Każdy maturzysta, który chce podjąć studia magisterskie, staje przed poważnym wyborem – który profil nauki wybrać? Jest to zwłaszcza ważna decyzja, ponieważ ma ona wpływ nie tylko na następne 5 lat życia młodego człowieka ale także na następującą karierę zawodową i sytuację materialną. Podjęcia decyzji nie upraszcza niepewna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w kilku ostatnich sezonach zmienia się ustawicznie, wraz ze zmianami globalnej i krajowej koniunktury.

Jaki kierunek, w takim razie, warto studiować? Na pewno taki, który pozwoli zdobyć interdyscyplinarne wykształcenie, sprawiając tym samym, że absolwent będzie mógł znaleźć zatrudnienie w różnych sektorach gospodarki. Jednym z wspomnianych kierunków jest hotelarstwo studia. To zdecydowanie dziedzina interdyscyplinarna, w ramach której student zdobywa wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznychoraz rolniczych. Wspomniany kierunek jest dostępny zarówno w szkołach państwowych, jak i w szkołach prywatnych, a studia można odbywać w trybach stacjonarnym i niestacjonarnym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich.
Większość szkół wyższych daje swoim absolwentom możliwość odbycia różnego rodzaju szkoleń, dodatkowo podnoszących ich zdolności i szanse na rynku pracy.

Wydział informatyki - informatyki - Dzięki wszechstronnemu wykształceniu, absolwenci turystki i rekreacji dostają szansę znaleźć zatrudnienie w takich podmiotach jak [TAG=biura

podróży, hotele i ośrodki rehabilitacyjne, różnego rodzaju organizacjach społecznych, a także w organach administracji centralnej i samorządowej.
Faktem jest, że turystyka studia to profil nie dla każdego. Osoba zainteresowana podjęciem nauki o tym profilu, powinna wykazywać spore zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróży.

Masz wrażenie, że zbliżone teksty wyjaśnią Ci bardziej tę sprawę? Jeżeli tak uważasz, zobacz w tekście (http://www.lrg-lodz.pl/) inny tego rodzaju punkt widzenia.

Powinna również cechować się kreatywnością oraz dobrą organizacją pracy. W tym przypadku, bardzo istotnymi umiejętnościami są umiejętność szybkiego podejmowania decyzji i komunikatywność , a także predyspozycje do przyswajania języków obcych.

jeśli zamierzasz związać swoją przyszłość z branżą turystyczno-usługową i jesteś zainteresowany podjęciem studiów na kierunku turystyka i rekreacja, nie czekaj, rekrutacja na studia 2014 w dalszym ciągu trwa! Musisz jedynie złożyć wymagane dokumenty w dziekanacie interesującej Cię uczelni, a już za miesiąc być może rozpoczniesz ciekawą przygodę z tym interesującym kierunkiem.