Audyt odpowiedzią na dekoniunkturę?

Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa to ciężka praca. Zdaje sobie z tego sprawy każdy szef. Trzeba kontrolować każdy element funkcjonowania, począwszy od HR, po finanse. A na dodatek nad Wisłę nadciąga dekoniunktura, zatem firmy, które chcą utrzymać się na rynku, muszą zracjonalizować swoje finanse.

podatki

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Wyjściem z tej sytuacji jest opłacenie zdolnych księgowych, którzy zawalczą o transparentne i dopasowane do zapaści budżety. Ale bywa tak, że to nie zdaje egzaminu. Trzeba wynająć najlepszych specjalistów od zarządzania biznesem. Osobą, która umie wydobyć biznes z najgorszych kłopotów i bezboleśnie wprowadzić w czas kryzysy, jest audytor wewnętrzny lub zewnętrzny.

Księgowość, finanse

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Wyszkolony audytor przeprowadzi badania ogółu sytuacji finansowej firmy, starając się wyszukać kilka kluczowych rzeczy. Primo, szuka wszelakiego rodzaju pomyłek i potknięć ze strony naszych pracowników. To znany fakt, że człowiek z zewnątrz skuteczniej doszuka się błędów, które mogą być przez księgowych niezauważona. Albo, co gorsza, umyślnie popełnione. Nie czarujmy się, oszustwa wewnątrz firm się zdarzają.

Kolejną kwestią, którą próbuje odnaleźć audytor >>> audytor wewnętrzny, to szanse zracjonalizowania finansów firmy. Pisząc prościej, chodzi o wszelkie oszczędności i drogi lepszego wydawania aktywów. To fundamentalna sprawa, szczególnie w sytuacji zbliżającego się do nas kryzysu światowego. Księgi biznesu muszą być transparentne i pozbawione niepotrzebnych wydatków.

Ale nie jedynie audytor umie pomóc firmie. Bardzo ożywczą pomoc oferuje firma konsultingowa. Taka firma dysponuje wyszkoloną kadrą, osobami, które znają rynek jak własną kieszeń i pragną doradzić kolejne ruchy. Można opłacić mentora, który będzie podpowiadał w ciężkich sytuacjach i dzięki swoim umiejętnością pozwoli firmie przetrwać dekoniunkturę.

Takie firmy organizują także szkolenia dla personelu. To idealna możliwość, by poprawiali swoje umiejętności oraz, o ile szkolenie ma miejsce na wyjeździe, by poznali się lepiej.

Źródło: Iso.org.pl