Niesamowita moc ziół

Zioła w ogrodzie

Autor: OakleyOriginals
Źródło: www.flickr.com

Świadomość przeciętnego Kowalskiego w kwestii ziół oraz sposobu działania niektórych z nich jest średnia. Kiedyś powszechna, głównie wśród ludzi z mniejszych miejscowości oraz wsi, stopniowo zanikała. Zatem rodzi się pytanie czy coraz powszechniejsza popularność medycyny naturalnej sprawi, że leczenie ziołami przeżyje swoje odrodzenie?

Ostatnio możemy zaobserwować znaczny wzrost zainteresowania wiedzą na temat ziół. Wykorzystuje się je w ziołolecznictwie aromaterapii, a także ceni się je jako przyprawy.

Zioła lecznicze są znane i uprawiane od wielu stuleci.

Żeby jakiekolwiek omówienie było traktowane za godne zainteresowania, musi zawierać rzeczową treść. Jeśli chciałbyś ją poznać, kliknij tutaj i zdobądź cenne szczegóły.

Do najpopularniejszych zaliczamy rumianek oraz miętę. Znakomicie znana ze swych uspokajających właściwości jest też melisa. W przypadku, gdy mamy wątpliwości na temat właściwości i zastosowania interesujących nas ziół najlepiej zaopatrzyć się w porządny zielnik czy poradnik zielarski. Jeżeli nie mamy chęci wydawać oszczędności na poradnik w formie książki możemy też poszukać informacji w zielnikach znajdujących się w internecie. Ogólnie warto od nich zacząć, gdy mamy zamiar utworzyć własny kącik ziół w ogródku koło domu czy po prostu na parapecie.

Prócz ziół leczniczych dużą popularnością cieszą się zioła na odchudzanie. Znacznie przyspieszają one przemianę materii, a także pomagają oczyszczać nasz organizm z toksyn. Możemy do nich zaliczyć m.in. krwawnik pospolity, fiołka trójbarwnego i szałwię lekarską. Spożywa się je w formie naparów. Technik przygotowania jest wiele, dlatego powinno się wcześniej dowiedzieć się jakim sposobem należy przygotować dany napar. Nie wszystkie zioła zalewa się gotującą wodą, ponieważ mogą one przez to utracić swoje lecznicze właściwości. Przyjmując zioła, tracimy na wadze w znacznie bardziej bezpieczniejszy sposób niż w przypadku stosowania różnego rodzaju specyfików, służących do sztucznego uzupełniania żołądka.

Podobnie jak w przypadku leków, tak samo z ziołami trzeba postępować ostrożnie. Jeżeli nie udało nam się znaleźć żadnych wiarygodnych danych na temat działania konkretnej rośliny, sposobu jej przyrządzania oraz jakie są bezpieczne dawki – nie powinno się ryzykować. Należy mieć na uwadze, iż rośliny lecznicze mogą również zawierać w sobie toksyny, a różnica między dawką leczniczą i toksyczną może być bardzo mała.