Załóż swoją działalność i zarabiaj na siebie

Osobista działalność to w na pewno osiągniecie. W końcu można być wolnym od szefa i budować strategię działań na własnych zasadach. Szansa uzyskania dotacji z UE to dosyć kusząca wizja. Może nie należy zwlekać z zakładaniem firmy?.

Najczęściej typowym problemem jest dobry i oryginalny pomysł. Po przeskoczeniu tej przeszkody musi być już z górki. Działalność gospodarcza to także początek chaosu biurokratycznego – załatwiamy problemy, wcześniej załatwiane przez szefa i księgowość. Wszystko jest jednak dużo łatwiejsze, ponieważ nawet do naszych urzędów dociera cyfryzacja – nawet działalność też można otworzyć sprzed własnego komputera. Trudności z dokumentami za sprawą pomocnych programów łatwiej pokonać, pomocny jest nawet nieskomplikowany kalkulator ZUS.

Jak założyć firmę?

Od niedawna online możemy bez problemu założyćzainicjować działalność.

Gdy zaciekawi Cię ten temat, obejrzyj ponadto podobne nasze strony, które omawiają to zagadnienie – z pewnością także Cię zafascynują.

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej to jest systemem, który ułatwia nie tylko zakładanie firmy. Gromadzi też informacje o różnych firmach, udostępnia też potrzebne dane. Wszyscy, którzy chcą działać na własną rękę na rynku powinni uzupełnić interaktywny formularz CEIDG-1 i złożyć go drogą internetową. Dzięki temu działalność zostaje zgłoszona do US i do ZUS-s, a zaczyna działać z chwilą przyjęcia tego formularza CEIDG-1.

Dotacje

Żeby start był łatwiejszy, niezbędny jest duży wkład finansowy. Tutaj właśnie nadzieją są dotacje unijne dla firm. Jako że te ułatwienia się powoli kończą, dobrze szybciej podjąć decyzję o zakładaniu firmy, ale najważniejsze konkursy to właśnie 2012 rok. Im bardziej nowoczesna firma, tym mocniejsze szanse na dofinansowanie, a wymogi są raczej rygorystyczne. Końcówka dofinansowań to też w takim razie trudniejsze konkursy. Warto jednak korzystać z pomocy specjalistów, którzy wiedzą, jak zdobyć budżet dla dobrego biznesu.

Kiedy warto zakładać firmę?

Kryzys grozi i coraz trudniejsza sytuacja ekonomiczna nie pozwalają na prognozy wzrostów. Na pewno skuteczny pomysł na biznes i chociażby startup lub utworzenie spółki jest dobry sposobem na walkę o sukces w podłych czasach. Można nawet przypuszczać, że jedynym.