Bogata oferta szkoleń z kompetencji miękkich na rynku. Na które warto się wybrać?

W pewnej chwili jak grzyby po deszczu wyrosły firmy przeprowadzające szkolenia i trenerzy, którzy reklamują się jako edukatorzy umiejętności biznesowych. Sporo z takich edukatorów albo instytucji trenuje nawet on line i wystawia zaświadczenie, bez ruszania się z domu i konieczności przedstawienia zdobytej wiedzy. Ktokolwiek tylko chce może dzisiaj dowiedzieć się, czym są negocjacje w biznesie, postawa asertywna, zarządzanie sobą w czasie lub kreatywne rozwiązywanie problemów. Czy jest sens zainwestować w taki rodzaj edukacji?

szkolenie w firmie

Autor: John Kraus
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedź na to pytanie niestety nie będzie łatwa i wyrazista. Na pewno są profesje, w których umiejętności tego typu naprawdę grają pierwsze skrzypce i warto je nabyć, aby na przykład zwiększyć swoje wyniki w sprzedaży albo po prostu własne wykształcenie. Jednak często mówi się, że warsztaty nie rozwiążą kłopotu i nie są w stanie nauczyć empatycznego nastawienia osoby, która ma dość słaby stopień empatii albo jest po prostu aspołeczny. Umiejętność współpracy z ludźmi też należy mieć, warsztaty typu „profesjonalna obsługa klienta” na pewno powinno pomóc wyrobić sobie pewne zachowania, ale indywidualne cechy charakteru także wpływają na sposób pracy.

Dla osób pracujących z klientem tego typu szkolenie na pewno się nada, profesjonalna obsługa klienta to także dobry wpis do CV na różne funkcje związane z pracą w obsłudze klienta. Dla ludzi, którzy sami ogarniają sobie działania, polecane są warsztaty takie jak: zarządzanie sobą w czasie .

Ciekawią Cię przeróżnego rodzaju inne newsy (https://inoffice.pl/centrum-biznesowe-equator/)? Fantastycznie, gdyż masz szansę wejść na nową stronę i tam przeanalizować precyzyjne posty.

Pracownikom realizującym reklamacje czy piastującym wysokie funkcje dyrektorskie można polecić twórcze rozwiązywanie problemów i kwestie związane z szeroko rozumianą komunikacją. By nie dochodziło do konfliktów na linii kadra kierownicza-personel, warto odbyć także szkolenia z umiejętności interpersonalnych.

podczas szkolenia

Autor: BCcampus_News
Źródło: http://www.flickr.com
Negocjacje biznesowe przydadzą się osobom mającym do czynienia z sytuacjami oficjalnymi, w których trzeba dokonać wyboru firmy, która będzie podwykonawcą i odbyć negocjacje umowy lub wynagrodzeń. Tutaj sprawdzi się również wspomniane wyżej twórcze rozwiązywanie problemów , ponieważ pracownicy zawsze zwracają się do pracownika wyżej w hierarchii gdy nie umieją dać sobie rady z konkretnym zagadnieniem samodzielnie. Na pewno warto pomyśleć, czy zarządzanie sobą w czasie czy zachowania asertywne to umiejętności niezbędne wyłącznie na określonych stanowiskach, czy może również w życiu codziennym i znaleźć najlepsze dla nas szkolenie i zrobić je dla własnej przyjemności?