Aranżacja wnętrza, w jaki stylu?

Termin Art Deco pochodzi z języka francuskiego. Jego dosłowne tłumaczenie to „sztuka dekoracyjna”. Choć największym powodzenie styl cieszył się w latach 20. i 30. ubiegłego wieku, dzisiaj znowu wraca do łask.

meble w salonie

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Jego charakterystycznymi wyróżnikami są:- dominacja urządzeń, mebli i dekoracji pochodzących z początku ubiegłego wieku lub na takie stylizowanych,- zwracanie szczególnej uwagi na walory dekoracyjne przedmiotów, nawet kosztem obniżenia ich funkcjonalności,- zrównoważona kompozycja przedmiotów – Art Deco nie akceptuje przesady,- jasna ale żywa kolorystyka,- geometryczność brył i symetria kompozycji.

Pierwotnie do wystroju w stylu Art Deco m.

Jeśli chcesz zgłębić rozważane zagadnienie również z innej perspektywy i poszukujesz analogicznych informacji, to więcej zobaczysz w treści (https://www.technicast.pl/).

in. meble stylowe – spore, masywne komody, stoły oraz fotele o opływowych kształtach.parkiet – http://www.parkietypryczynicz.com.pl/parkiet-debowy.html -Wykończenie stanowiły bogato ozdobione lustra czy lampy.Dzisiaj, projektanci wnętrz dążą ku połączeniu secesji i nowoczesnych trendów. O wiele większą wagę przypisuje się funkcjonalności elementów, dbając jednocześnie by nie straciły swoich walorów estetycznych. Dzisiejsze mieszkanie w stylu Art Deco cechuje się precyzyjnie wykonanymi meblami, częstym użyciem geometrycznych brył, nasyconymi barwami oraz wieloma ale stosownie dobranymi ozdobami.Inne oryginalne meble.