Jak wanna, to jaka? Jakie wyróżniamy modele wanien i którą najbardziej korzystnie wybrać? To zależne od wielu czynników

Nabywamy nareszcie wannę, no dobrze, ale którą? Wannę możemy wyselekcjonować z wielu rodzajów: żeliwnych, akrylowych i stalowych ze sztucznego materiału. Producenci mają również w swojej ofercie modele o bogatych wymiarach i kształtach.

marconio wanny

Źródło: http://www.marconio.pl/

Wybór z tej przyczyny jest faktycznie duży, zostaje sprawdzić czym odznaczają się konkretne typy wanien. To pozwoli dokonać odpowiedniego wyboru.

Myśląc nad nabytkiem nowiuteńkiej wanny nagminnie się zastanawiamy, z którego tworzywa najlepiej ja wybrać. W sklepach możemy zastać cztery warianty wanien. Pierwsze z nich to wanny niezmiernie solidne i stabilne, czyli wanny żeliwne. Czasami zdarza się, że mają strojne nóżki w kształcie antycznych rzeźb, w ten sposób doskonale pasują do stylowych łazienek. Największą wadą takich wanien jest znaczący ciężar, jaki istotnie zawadza wnoszenie jej do mieszkania. Wadą jest również nieduża różnorodność kolorów i kształtów, albowiem najczęściej są białe i prostokątne. Kolejny rodzaj – wanny stalowe, dostępne są w wielu kolorach, kształtach i wymiarach (sprawdź: wanna z masażem).

z hydromasażem]Są zakrywane nowoczesnymi emaliami, a ręczą one odporność na natarcia, zarysowania czy też oddziaływanie domowych środków chemicznych. Takie wanny, w rozróżnieniu od wariantu modeli żeliwnych, nie są zbyt ciężkie, tym samym łatwo je przenosić. Niestety, w takich wannach ciepła woda błyskawicznie stygnie. można sobie aczkolwiek z tym poradzić. Wystarczy zamontować specjalną obudowę styropianową.

Jeśli wykorzystana w tym tekście retoryka do Ciebie przemówiła, to zobacz tutaj (https://firetms.com/pl/blog/od-ladunku-do-faktury-w-5-minut/) podobne posty – one odnoszą się do analogicznej problematyki.

Wanny akrylowe odznaczają się różnorodną kolorystyką, są nader atrakcyjne, posiadają niestandardowe kształty. Ważą najmniej ze wszystkich rodzajów wanien. Co ważne, długo trzymają stałą temperaturę kąpieli. Są ciepłe jeszcze przed napełnieniem wody oraz dźwiękochłonną, dlatego nalewaniu wody nie asystuje hałas.

Charakteryzują się zarówno ogromną wytrzymałością na przebarwienia pod wpływem rdzy czy też osadu wapiennego z wody. Takie wanny mają także na nieszczęście wady, przykładowo poważną skłonność do zarysowania i uderzenia. Ostatni typ to wanny ze sztucznego marmuru. Ogólnie ocenia się je jako wielce solenne i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Intryguje Cię ta tematyka? Jeśli tak, to bez wahania kliknij tutaj – ta optymalna witryna (https://www.anysoft.pl/techsmith-camtasia-2018) też także okaże się godna uwagi.

Są ciepłe przed napełnieniem wodą, a jednocześnie dźwiękochłonne. Są bardzo ciężkie i dość drogie.

Related Post