Czy turystyka i rekreacja to perspektywiczny kierunek?

Nauka na specjalizacji Turystyka i rekreacja to połączenie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu wielu innych dziedzin, w tym wiedza o środowisku, kultura, humanistyka, nauki ekonomiczne i prawo. Najlepszym kandydatem na wspomniany kierunek jest osoba, interesująca się tą dziedziną, oraz podróżowaniem, aktywnością fizyczną i metodami spędzania wolnego czasu.

Uczelnie wyższe, posiadające w swojej ofercie edukacyjnej wspomniany kierunek, umożliwiają nabycie wiedzy o prawidłowościach dotyczących tej dziedziny a także metodach ich kształtowania. Studenci uczą się przygotowywania oferty rekreacyjnej przeznaczonej dla różnych grup odbiorców, komunikowania się i nawiązywania kontaktów oraz wykorzystania najnowszych środków przetwarzania i transmisji informacji. W harmonogramie studiów Turystyka i rekreacja, zawarte są również kursy, dzięki którym słuchacz nabywa umiejętności w zakresie promocji wydarzeń turystycznych. Prócz standardowych zajęć dydaktycznych maja miejsce też obozy letnie i zimowe oraz zajęcia terenowe. Bardzo często konieczna jest nauka dwóch języków obcych.

książka

Źródło: www.morguefile.com

Studia turystyka i rekreacja daje szerokie możliwości na rynku pracy oraz mnóstwo ścieżek kariery. Student wspomnianego kierunku ma zróżnicowany wybór branż, z jakimi może związać swoją ścieżkę zawodową oraz wiele stanowisk, które może objąć.

Czy przeczytane tu informacje okazały się atrakcyjne? Jeśli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (http://primaveraspa.pl/wypoczynek/oferty-specjalne/zima-nad-morzem/), która także z pewnością okaże się nęcąca.

Po ukończeniu studiów, absolwent ma możliwość podjęcia pracy w wydawnictwie przygotowującym informatory turystyczne, biurze podróży, jako osoba zarządzająca w hotelu, czy pilot wycieczek.

Wielotematyczność którą wyróżnia się turystyka i rekreacja ,a także mnogość i dywersyfikacja ścieżek kariery, które ma możliwość wybrać absolwent wspomnianego kierunku decydują o tym, że jest on jednym z ciekawszych kierunków kształcenia.