Sprzęt fitness do domu

Niezaprzeczalnie posiadanie w domu dobrze wyposażonej siłowni to duży komfort. Trzeba jednak odpowiedzieć sobie na pytanie – z czego domowa siłownia powinna się składać?Podstawą każdej siłowni, także tej domowej na pewno jest atlas wielofunkcyjny.

ćwiczenia ogólnorozwojowe na siłowni

Autor: JBLM MWR
Źródło: http://www.flickr.com
Przyrząd ten umożliwia trening siłowy niemalże wszystkich partii mięśni. Trenować możemy zarówno nogi, plecy, a także ramiona oraz klatkę piersiową. Atlas kulturystyczny (przykładowo taki: sprzęt do domowej siłowni) zawiera w sobie po prostu elementy wyposażenia różnych urządzeń treningowych, stąd właśnie jego rozległa funkcjonalność.

siłownia

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com

Właśnie dlatego budowanie domowej siłowni trzeba zacząć od atlasu. Zajmuje on dość niewiele miejsca, zważywszy na jego możliwości, co jest sporym atutem w przypadku, jeżeli siłownia ma stanąć w domu.

Uzupełnieniem atlasu jest chociażby gryf łamany. Przyrząd ten można przymocować praktycznie wszędzie: do ściany, do sufitu, czy nawet w drzwiach – tutaj potrzebny jest drążek rozporowy. Drążek pozwala na trening ramion, pleców, a także brzucha i klatki piersiowej.

Oprócz urządzeń siłowych, wypadałoby zatroszczyć się też o sprzęty z kategorii fitness, w celu zachowania wysokiej kondycji.

Sprawdź szczegóły w serwisie (https://www.chalwa.pl/), przeczytasz tam jeszcze dokładniejsze informacje, które na pewno również okażą się dla Ciebie interesujące.

Tutaj sprawa jest prosta – wystarczy podjąć decyzję i dokonać wyboru między orbitrekiem, a bieżnią stacjonarną. Bieżnie do biegania pozwalają na tradycyjne bieganie w komfortowych, domowych warunkach.

Oprócz treningu wydolnościowego, treningi na bieżni modelują też mięśnie łydek, ud oraz pośladków. Orbitrek kettler zaś udostępnia trochę większe możliwości. Forma treningu też opiera się na biegu, jednakowoż w trakcie ćwiczeń angażowane są także ramiona, a to odciąża stawy kolanowe i biodra. Orbitrek przyczynia się zatem także do pracy nad mięśniami ramion. Co należy wybrać jako uzupełnienie siłowni – bieżnię, bądź orbitrek, należy zdecydować samodzielnie.