Sprzęt fitness do domu

Niezaprzeczalnie posiadanie w domu dobrze wyposażonej siłowni to duży komfort. Trzeba jednak odpowiedzieć sobie na pytanie – z czego domowa siłownia powinna się składać?Podstawą każdej siłowni, także tej domowej na pewno jest atlas wielofunkcyjny.

ćwiczenia ogólnorozwojowe na siłowni

Autor: JBLM MWR
Źródło: http://www.flickr.com
Przyrząd ten umożliwia trening siłowy niemalże wszystkich partii mięśni. Trenować możemy zarówno nogi, plecy, a także ramiona oraz klatkę piersiową. Atlas kulturystyczny (przykładowo taki: sprzęt do domowej siłowni) zawiera w sobie po prostu elementy wyposażenia różnych urządzeń treningowych, stąd właśnie jego rozległa funkcjonalność.

siłownia

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com

Właśnie dlatego budowanie domowej siłowni trzeba zacząć od atlasu. Zajmuje on dość niewiele miejsca, zważywszy na jego możliwości, co jest sporym atutem w przypadku, jeżeli siłownia ma stanąć w domu.

Uzupełnieniem atlasu jest chociażby gryf łamany. Przyrząd ten można przymocować praktycznie wszędzie: do ściany, do sufitu, czy nawet w drzwiach – tutaj potrzebny jest drążek rozporowy. Drążek pozwala na trening ramion, pleców, a także brzucha i klatki piersiowej.

Oprócz urządzeń siłowych, wypadałoby zatroszczyć się też o sprzęty z kategorii fitness, w celu zachowania wysokiej kondycji. Tutaj sprawa jest prosta – wystarczy podjąć decyzję i dokonać wyboru między orbitrekiem, a bieżnią stacjonarną. Bieżnie do biegania pozwalają na tradycyjne bieganie w komfortowych, domowych warunkach.

Oprócz treningu wydolnościowego, treningi na bieżni modelują też mięśnie łydek, ud oraz pośladków. Orbitrek kettler zaś udostępnia trochę większe możliwości. Forma treningu też opiera się na biegu, jednakowoż w trakcie ćwiczeń angażowane są także ramiona, a to odciąża stawy kolanowe i biodra. Orbitrek przyczynia się zatem także do pracy nad mięśniami ramion.

Niezbędna będzie Ci najnowsza treść na podobny temat? Szczegółowych wiadomości szukaj na naszej kolejnej stronie. Miłej pracy!

Co należy wybrać jako uzupełnienie siłowni – bieżnię, bądź orbitrek, należy zdecydować samodzielnie.