Rozrywka dla dzieci i doroslych

Ostatnimi czasy gry planszowe strategiczne, ekonomiczne czy wojenne podbijają serca nie tylko dzieci, ale również coraz częściej serca dorosłych. Wspólnie podbijają państwa, pokonują potwory, walczą o niezbędne zapasy i skarby czy wymieniają się materiałami na średniowiecznych trasach handlowych.

Autor: Parker

Renesans gier planszowych

Gry planszowe to fantastyczny sposób na zagospodarowanie wolnego czasu z paru powodów: wspierają naukę, rozszerzają wyobraźnię, język, refleks, twórcze myślenie, uczą zdrowej rywalizacji, a nade wszystko są świetną rozrywką. Ich zdecydowanym atutem jest fakt, że można zabrać je ze sobą na familijny piknik czy na wakacje, ponieważ są bardzo poręczne. To na pewno dobra alternatywa i ciekawsze rozwiązanie dla tych, którzy nie widzą świata poza grami komputerowymi.

Gra planszowa - Qwirkle

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/

Frajda dla pociech i dorosłych

Gry planszówkowe dedykowane dzieciom z pewnością są najbardziej tradycyjną kategorią gier. Dla większości ludzi bardziej kojarzą się z zabawą dla dzieci lub młodzieży. Ten wizerunek gier planszowych dawno nie jest prawdziwy. Obok planszówek dla dzieci znaleźć można wiele pozycji dedykowanych dorosłym. Ciężko wyobrazić sobie przecież małe dziecko grające w np. Grę o Tron (grę ze skomplikowaną mechaniką i rozbudowaną fabułą dotyczącą m.in. wojen) nie wspominając nawet o grach erotycznych.

Strategiczne myślenie niezbędne w biznesie

Dużo się ostatnio mówi się o wadze strategicznego myślenia w biznesie.

Omawiana na niniejszej witrynie problematyka jest według Ciebie warta zainteresowania? Jeżeli tak, to kliknij tu oraz przeczytaj oprócz tego więcej w treści (http://www.korepetycjezinformatyki.pl/kursy/).

Jest wiele firm posiadających w swej ofercie szkolenia uczące strategicznego myślenia. Często za swe usługi żądają znacznych kwot. A wystarczy sprawić dziecku grę bitewną. Niech obmyślanie planów będzie nawykiem, który zaprocentuje.