Język ukraiński – czy warto się uczyć?

Biznesmen

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

W okresie PRL-u faworyzowanym językiem, którego uczono uczniów, był rosyjski. Po przemianach 1989 na szczęście ten trend został zmieniony, w szkołach pojawił się obligatoryjny język królów angielskich. Nic dziwnego, przecież to teraz właściwie oficjalny język świata, a już bezdyskusyjnie komputerów. Należy wiedzieć, że języki Wschodu dzisiaj wracają do łask. Stało się tak dlatego, bo przez lata ignorowano wschodnich państw w sprawach kontaktów finansowych. Coraz więcej przedsiębiorców znajduje kontrahentów na Ukrainie i w pozostałych krajach. Mimo dość groźnych kłopotów politycznych jest nadzieja, że ten rozwijający się kraj za ileś tam lat zostanie członkiem UE.

O ile masz znaczny talent językowy i nie wiesz, w jakim języku się szkolić, wskazujemy, że dobrym fachem może stać się tłumacz języka ukraińskiego.

To zagadnienie jest dla Ciebie ciekawe? Kliknij odsyłacz do www (https://fotoporcelana.net/), a poznasz dane na opisywany wątek, który na pewno Cię zainteresują.

Obecnie na niewielu szkołach wyższych w Polsce można kształcić się na translatora w tym języku, lecz zdaje się, że niebawem ta sytuacja się zmieni. Każdy absolwent, który zaliczył maturę, powinien zastanowić się nad wybraniem takiej ścieżki kariery. Nie czarujmy się, na naszym rynku pracy znajduje się za dużo specjalistów od języka angielskiego i ojczystego. Idąc na anglstykę raczej nie myśl, że dostaniesz lukratywną posadę w najbliższym czasie. Na wybory zawodowe należy spoglądać rozsądnie. Trzeba śledzić aktualne trendy w ekonomii i kontaktach zagranicznych, by dokonać mądrego wyboru, który nie sprawi, że przez długi czas będziemy na bezrobociu.

Wydaje się także, że tłumacz przysięgły ukraińskiego zostanie niedługo atrakcyjnym rzemiosłem. To naturalne, że żywiołowe relacje ekonomiczne i społeczne z Ukrainą spowodują, że sporo spraw trzeba będzie załatwiać w sądach, więc będą konieczne osoby, które doskonale władają ukraińskim i mają cenne certyfikaty.