Gdzie znaleźć pomieszczenie na prowadzenie firmy?

biuro

Autor: CROFFT System
Źródło: CROFFT System
Zwiększająca się liczba inwestycji biurowych, stymulowanych wzrastającym zapotrzebowaniem, nie zdążyło jeszcze wywrzeć nacisku na malejącą po kryzysie podaż. Jakie właściwie są perspektywy w segmencie biurowym? Czy w ostatnich miesiącach wykreowały się istotniejsze tendencje, o których warto pamiętać zanim podejmiemy decyzję o nieruchomości?

Po pierwsze: duże powierzchnie
Bez wątpienia tendencją na rynku powierzchni komercyjnych są wielkopowierzchniowe lokale. Rosnący popyt zaczął ożywiać inwestycje deweloperów, którzy położyli nacisk nie tylko na efektowne wykończenie, ale i na rozmiar. Wyszukując choćby „lokal do wynajęcia Wrocław” znajdziemy oferty od kilku do kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej.

W związku z zainteresowaniem związanym z większymi przestrzeniami i rosnącej liczbie międzynarodowych firm otwierających własne oddziały w naszym kraju rozwinęła się moda na biura „na zamówienie”. Przedsiębiorstwo zawiera umowę na powierzchnię w budowli już na etapie planowania i dopasowuje pomieszczenia do indywidualnych preferencji i gustów. Jest to nie tylko niezwykle wygodne, ale również bardziej opłacalne z uwagi na tańsze ceny przy wcześniejszym zakupie czy pre-let.

Po drugie: zwiększający się.
Od początku roku wzrasta przy tym popyt na powierzchnie użytkowe. Najistotniejsze jest tu zwiększone zainteresowanie polskim rynkiem przez zagranicznych inwestorów, budowanie sieci administracyjnej w największych polskich miastach oraz pobudzenie aktywności krajowych przedsiębiorców.

Mimo kilku niedogodności połączonych z transportem. Przewaga cenowa sprawia, że najlepiej wynajmują się powierzchnie poza ścisłym sercem miast.

Aby mieć więcej informacji na przedstawiany tutaj wątek, polecam (https://cpsens.pl/) inne absorbujące portale.

To zaś zajęte jest przez globalne wielkie firmy, ich możliwości finansowe określają stawki czynszu.

Po trzecie: niewielka podaż
Kryzys nie daje o sobie zapomnieć i zablokowanie czy rezygnacja z zamierzonych budów powierzchni biurowych doprowadziła do dużego obniżenia podaży.
Zaowocuje wyraźne ograniczenie w wyborze odpowiedniej przestrzeni o charakterze komercyjnym.

Znajdując „lokale użytkowe Wrocław” otrzymamy wyraźnie mniej ofert niż kilka lat temu. Ten stan rzeczy może potrwać, gdyż choć liczba rozpoczętych projektów znowu zaczyna rosnąć, na wykonanie inwestycji potrzeba czasu.

Dodatkowe wiadomości dostępne są na łamach – lokale do wynajęcia Wrocław.