Ciekawe kierunki studiów – Turystyka i rekreacja

Każdy absolwent szkoły średniej, który chce rozpocząć studia magisterskie, zostaje postawiony przed kluczowym wyborem – jaki kierunek kształcenia wybrać? To zwłaszcza ważna decyzja, ponieważ ma ona wpływ nie tylko na następne 5 lat życia młodego człowieka ale również na następującą karierę i sytuację materialną. Podjęcia decyzji nie upraszcza chwiejna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w ostatnich sezonach zmienia się ustawicznie, wraz ze zmianami globalnej i krajowej koniunktury.

Który profil, w takim razie, opłaca się rozpocząć? Z pewnością taki, który da możliwość zdobyć wszechstronne wykształcenie, powodując, że absolwent będzie miał możliwość znaleźć pracę w różnych gałęziach gospodarki. Jednym z takich kierunków jest turystyka i rekreacja . To z całą pewnością dziedzina interdyscyplinarna, w ramach której student zdobywa wiedzę z dziedziny nauk ekonomicznych, społecznych i przyrodniczych, a także rolniczych. Przywołany profil jest dostępny zarówno na uczelniach państwowych, jak i na uczelniach prywatnych, a studia można odbywać w trybach stacjonarnym i niestacjonarnym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich.
Spora część szkół wyższych oferuje swoim absolwentom sposobność odbycia różnorodnych szkoleń, dodatkowo zwiększających ich umiejętności i wartość na rynku pracy.

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Dzięki kompletnemu wykształceniu, osoby po studiach z zakresu turystki i rekreacji mają szansę znaleźć zatrudnienie w takich przedsiębiorstwach jak biura podróży, hotele i ośrodki sportowo-rekreacyjne, różnego rodzaju organizacjach społecznych, a nawet w organach administracji rządowej i lokalnej.
Niestety turystyka (poznaj propozycje nadwigrami) studia to kierunek nie dla każdego. Osoba zainteresowana podjęciem nauki o wspomnianym profilu, musi wykazywać liczne zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróżowania. Musi także cechować się kreatywnością oraz świetną organizacją czasu. W tym przypadku, bardzo istotnymi umiejętnościami są komunikatywność i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji , a także predyspozycje lingwistyczne.

jeśli chcesz związać swoją przyszłość z branżą turystyczno-usługową i jesteś zainteresowany podjęciem nauki o profilu turystyka i rekreacja, nie zwlekaj, rekrutacja na studia 2014 jeszcze trwa! Wystarczy, że złożysz określone dokumenty w sekretariacie interesującej Cię szkoły, a już za miesiąc możesz rozpocząć pasjonującą przygodę z tym interesującym kierunkiem.