Domowy trening – bieżnia, czy orbitrek?

Wszyscy wiemy, jak ważny jest aktywny tryb życia. Jakim sposobem jednak trenować, kiedy żyjemy w nieprzerwanym pośpiechu i brak nam czasu na wyjście na siłownię? To proste! Można zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Bardzo popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Postaramy się odpowiedzieć na pytanie „bieżnia treningowa, czy orbitrek?”

Zdrowie kobiety

Autor: jerine / http://www.flickr.com

Bieżnia treningowaBardzo popularnym sprzętem fitness do trenowania w domu jest bieżnia treningowa. Urządzenie to pozwala na bieganie bez problemów w domowym zaciszu . Warto zaznaczyć, że ćwiczenia te są wygodne i bezpieczne. Trenując na bieżni redukujemy tkankę tłuszczową, zmniejszamy poziom cholesterolu i podnosimy wydolność krążeniowo-oddechową. Treningi wpływają również na naszą sylwetkę – modelują mięśnie nóg oraz pośladków. Dobrym wyborem jest bieżnia elektryczna. Ten typ bieżni umożliwia lżejszy i naturalniejszy bieg oraz marsz.

Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na omawiany wątek, to przejrzyj nowy wpis, który z pewnością będzie dla Ciebie niezwykle interesujący.

Ponadto możemy dowolnie regulować tempo przesuwania się taśmy, czego nie da się powiedzieć o bieżni magnetycznej. Został jeszcze wybór producenta – chcielibyśmy wszak nabyć dobre urządzenie, które będzie pracowało przez długi czas. Wypada tu powiedzieć, iż bieżnia Kettler to znakomity wybór. Kettler cieszy się sporymm zaufaniem i zapewnia niepodważalną jakość swoich produktów.

Trenażerbyć może należy jednak pomyśleć nad nabyciem trenażera? Te urządzenia posiadają mnóstwo zalet, które należy docenić. Trenażer mniej obciąża stawy, zmniejsza się więc ryzyko urazu. Dodatkowo, ćwiczenia na orbitreku angażują też mięśnie ramion, pleców , jak również klatki piersiowej. Jeżli nie mamy zamiaru wydać jednak zbyt wiele pieniędzy, rozsądnym wyborem jest orbitrek magnetyczny. To urządzenie generalnie jest tańsze od orbit reków innego rodzaju, zaś komfort treningu wcale nie jest dużo mniejszy.