Interesujący rynek domen internetowych

Liczba odsłon naszej strony w siei często zależy w znaczącym stopniu także od jej adresu. Jeżeli jest łatwy do zapamiętania, związany z działką biznesu w jakiej funkcjonujemy i stosunkowo krótki, będziemy mieć większe szanse, że ewentualny klient zapamięta informacje o domenie, nawet gdy nie otrzymał naszej wizytówki. A w dzisiejszych czasach naprawdę warto mieć porządną domenę!

Zazwyczaj przedsiębiorstwa wykorzystują darmowe domeny internetowe, dlatego, że nazwy firm najczęściej są unikalne. naturalnie by zarejestrować taką domenę powinniśmy tak czy inaczej zwrócić się do firmy oferującej sprzedaż domen internetowych i dokonać „zakupu”. Zwykle jest tak, że właściciele firm, lub informatycy w nich zatrudnieni robią to we własnym zakresie. Jeżeli jednak nie mamy pojęcia co to jest hosting stron www i jak to wszystko działa, dobrze jest zlecić założenie i projekt witryny internetowej firmie, która się w takich działaniach specjalizuje.

Adres www to podstawa na naszej stronie

Źródło: searchmarketingpost.com

Firma ta prawdopodobni poleci nam umieszczenie naszej witryny na tak zwanej domenie generycznej. To nic innego jak adres strony zawierający wyrazy zwykle wykorzystywane w języku. Przykładem takiej domeny może być albo Tego rodzaju adres zazwyczaj zawiera nazwę produktu, usługi, grupy itp. Tego typu domeny czasami osiągają zawrotne ceny, można się o tym przekonać, kiedy popatrzymy na aukcje (zobacz platforma zakupowa b2b) domen. Bywają tak drogie, ponieważ opierają się na najprostszych skojarzeniach. Jeżeli chcemy znaleźć nowy akumulator do samochodu właściwie od razu do głowy przychodzi nam, żeby wpisać adres

Jeśli planujemy mieć witrynę internetową pod tego rodzaju adresem, a domena została już zakupiona, warto skontaktować się z jej nabywcą – istnieje szansa, że będzie chciał ją odsprzedać, szczególnie, gdy nie działa pod tym adresem żadna strona. Przyda się wtedy informacja o domenie którą możemy znaleźć na stronie firmy gdzie jest zarejestrowana. Nie jest to problemem, zazwyczaj te informacje są ogólnodostępne.

Gdy chcemy mieć stronę właśnie na domenie generycznej, ale nie do końca wiemy jaka będzie dla nas najlepsza warto poprzeglądać dostępne opcje. Obecnie jest takich opcji wyboru domeny naprawde wiele. Gdy wpiszemy wy wyszukiwarkę hasło „tanie domeny generyczne sprzedaż” bez problemu odnajdziemy długą listę oraz naturalnie cennik i będziemy mogli wybrać coś dobrze pasującego.

Źródło: sprzedaz-domen-internetowych.pl