Jakie są typy Internetu i jakim sposobem poprawnie chronić swój komputer przed wirusami

Typów Internetu jest niezwykle sporo. Dziś możemy połączyć swój komputer z Internetem na różne sposoby, jakie różnią się od siebie na przykład prędkością połączenia, kosztem bądź również rozwiązaniem technicznym.

Jednym z typów Internetu jest połączenie przez sieć telefoniczną, jakie jest nieraz wybieranym połączeniem przez niemało postaci. Inne częstokroć wybierane rodzaje internetu to złącze za pomocą sieci ISDN lub związanie dzięki stałym łączom. Wolno też wykorzystać satelitę, sieć telewizji kablowej, i także telefon komórkowy, za sprawą którego też zdołamy połączyć nasz komputer z Netem. Do tego pośród typów Netu odszukamy również złącze przez sieć energetyczną.

przeglądanie internetu

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli wybierzemy już odpowiedni dla nas rodzaj Internetu, to niewątpliwie powinniśmy zastanowić się nad tym, jakim sposobem zabezpieczyć swój komputer przed przypuszczalnymi wirusami i znaleźć dobry program do wyczyszczenia komputera. Taki program pomoże nam orzec czy w naszym pececie nie ma jakichś wirusów, jeśli takowe zostaną odnalezione, wtenczas program pomoże nam się ich pozbyć. Jeżeli często korzystamy z Netu, to potrzebnie powinniśmy poprawnie zabezpieczyć swój komputer przed wirusami. Poniektóre z nich mogą być niezwykle groźne i zdołają sprawić przykładowo usunięcie wszystkich danych czy też zepsucie dysku, i nawet dostęp do naszych haseł – na przykład bankowych. Internauci nieraz narzekają na wirus flash player, jaki jest mylącą aplikacją przypominającą program Adobe Flash Player (więcej na stronie).

Wirus ten często jest rozpowszechniany poprzez reklamy lub programy, których tak faktycznie nie potrzebujemy. Ściągnięcie tego wirusa na swój komp może wywołać faktycznie wysokie kłopoty – wirus flash player działa istotnie prędko. Może on śledzić działania użytkownika, odmienić ustawienia wyszukiwarki i powodować wiele innych zagrożeń.

Spodobały Ci się notki zawarte w tym tekście? Zatem czytaj raport, który jest na następnej stronie. Tam wyczytasz więcej szczegółów.

Jeżeli nasz komputer został zarażony tym wirusem to w jednej chwili winniśmy go usunąć, przykładowo za pośrednictwem odpowiedniego programu antywirusowego.