Dziecięcy świat zabawek

Gdy oczekujemy na narodziny naszego potomka, zwykle planujemy rozmaite rzeczy. Rozmyślamy o tym, jakie będzie, co będzie robić w dorosłym życiu. Niejedni rodzice już widzą oczami wyobraźni, jak ich kruszynka kończy renomowane uczelnie i zostaje wielkiej sławy kardiologiem albo genialnym naukowcem. Są to rzecz jasna tylko nasze życzenia. Z własnego doświadczenia wiemy świetnie, że dzieci wcale nie chcą w tej kwestii stosować się do rad doświadczonych rodziców, tylko konsekwentnie idą własną drogą. I wiemy, że nie będziemy w stanie tego naszym dzieciom zabronić. Ale możemy również umiejętnie pokierować wyborami naszych pociech, w mądry sposób je edukując.

resorak

Autor: Peter Zoon
Źródło: http://www.flickr.com
Zabawki dla dzieci najczęściej zajmują ogromną część ich pokoiku. Dzieciaki otrzymują w prezencie różne pluszaki czasem bez okazji, a kiedy mamy duże grono znajomych, to w szybkim czasie zbiera się pokaźna kolekcja. To naturalnie niezwykle miły gest ze strony naszych najbliższych, ale trzeba powiedzieć im, że maluchowi przydałoby się coś jeszcze.

Nasi opiekunowie nie posiadali dostępu do tylu poradników na temat rodzicielstwa, dlatego wszelką wiedzę czerpali od rodziny i znajomych, jak również uczyli się na własnych błędach. Współcześni rodzice mają możliwość korzystać z wielu magazynów, jak również specjalnych portali, czy programów telewizyjnych. Odpowiadając na tak duże zainteresowanie tematyką dziecięcą, firmy wypuściły na rynek zabawki Dumel, które momentalnie zrobiły furorę wśród rodziców.

Pomagają one naszym maluchom zdobywać nowe umiejętności. Prowokują one dzieci do twórczego myślenia, jak również ćwiczenia koordynacji ruchowej. Zabawki mają odpowiednie przedziały wiekowe, które jednak nie są sztywne. Niektóre dzieci przecież rozwijają się prędzej od rówieśników. Tego typu zabawki są świetnym połączeniem zabawy i nauki.

Jeśli musisz zbadać niniejszą problematykę dokładniej, kliknij ten link, gdyż znajdziesz więcej porad w witrynie (wilanow.varsovia.edu.pl/), którą Ci proponujemy.

Wiele takich zabawek z opcją głosową ma też wersję w obcym języku. Dzięki temu nasz maluch już od małego osłuchuje się z obcym językiem, co potem ułatwi mu jego naukę. Również dalej wizytówka Czystal Wrocław kliknij dla starszych dzieci warto wybierać zabawki, które prowokują do myślenia, na przykład gry planszowe, które obecnie przeżywają renesans.

Kategoria: edukacja i nauka