Zegarki sportowe czy biżuteryjne

Obecnie na rynku istnieje mnóstwo modeli zegarków. Do najatrakcyjniejszych zalicza się modele sportowe oraz biżuteryjne. Decydując się na kupno, trzeba zwrócić uwagę na parę detali, które pozwolą cieszyć się zegarkiem przez długie lata. Warto zauważyć, że Zegarki damskie, powinny być oceniane według zupełnie innych parametrów niż Zegarki męskie.

Zegarki sportowe

zegarki fossil

Modele sportowe są często dość masywne, z dużymi przyciskami ułatwiającymi dostęp do wybranej funkcji nawet w trakcie dynamicznego ruchu. Paski oraz obudowy kopert wykonane są z absorbujących wstrząsy i chroniących przed uderzeniami materiałów takich jak: guma, silikon, kauczuk lub ze specjalnego tworzywa sztucznego. Tego typu materiały nie uczulają i pozwalają utrzymywać czystość i higienę nawet przy wzmożonym poceniu się w wyniku intensywnego treningu. Bardzo często występującą w tego rodzaju zegarkach funkcją jest stoper a dodatkowo timer, ale w profesjonalnych modelach spotkać można również: wysokościomierz, pomiar pulsu czy także głębokościomierz. Ważną cechą zegarków sportowych jest wodoszczelność, nie powinna być niższa niż 10ATM czyli 100m. Zwróćmy także uwagę, aby wskazówki i punkty godzin miały świecącą w ciemności fosforyzującą powierzchnię. Przykładem idealnych modeli sportowych mogą być Zegarki diesel.http://rfid.zone/rodzaje-chipow-rfid-ze-wzgledu-na-czestotliwosc/ (Szerzej na tej stronie)

Zegarki biżuteryjneOpracowane często z materiałów szlachetnych, wielokrotnie bardzo bogato zdobione. Za te jubilerskie, zrobione w krótkich seriach trzeba dużo zapłacić i niejednokrotnie na nie długo czekać, ale jest bardzo wiele zegarków znanych modowych marek np: Zegarki dolce gabbana, których obudowy wykonane są na bazie mosiądzu lub stali szlachetnej, zazwyczaj powlekane srebrem albo złotem. Są niedrogie, o bardzo różnorodnych formach i kolorach. Za uniwersalne traktuje się takie, które posiadają dwa kolory „złoty” i „srebrny” tak zwany „bikolor”. Można je nosić do srebrnej jak również do złotej biżuterii. Za każdym razem trzeba dopytać jakim materiałem pokrywany jest taki zegarek, bowiem rodzaj i grubość powłoki pokrywającej kopertę i bransoletę decydują o jego trwałości i estetyce. Zegarki biżuteryjne z reguły są na bransoletach, forma kształtu jest tu absolutnie dowolna. Taki zegarek zazwyczaj nosi się okazjonalnie. Nie musi być perfekcyjnie czytelny, nie musi również być odporny na zamoczenie, pył czy wstrząsy. Tego rodzaju zegarki powinny być traktowane jako detal uzupełniający biżuterię, nie do noszenia na co dzień! Można nawet powiedzieć, że takie zegarki są traktowane jak biżuteria męska lub damska.

Źródło: Trend shop