Kto mógłby pracować na etacie kierownika HR i jakiego rodzaju są jego zadania?

Jakakolwiek firma, jaka zatrudnia dużą liczbę pracowników powinna również posiadać specjalistę, który będzie zajmował się obsługiwaniem kwestii z nimi związanych.

Taki manager działu HR ma bardzo szeroki zakres obowiązków, jednak nie musi wszystkich robić samodzielnie, gdyż działa z poddanymi sobie specjalistami.

nauczyciele

Źródło: flickr.com
Do zadań osoby, która pracuje (zobacz ile zarabia farmaceuta) na stanowisku HR manager może należeć m.in. inicjacja szkoleń i konferencji dla pracowników w celu podwyższenia ich kwalifikacji zawodowych, wytycza obowiązki dla określonych stanowisk czy też organizuje cykl naboru. Utrzymuje stały kontakt z UP czy też instytucjami, które zajmują się doradztwem personalnym. Skrót HR oznacza po rozwinięciu „human resources”, więc tego typu kierownik mógłby w ramach swych kompetencji zająć się także awansowaniem pracowników, a również prowadzić szereg różnych działań. Pomimo, że praca na etacie HR manager to praca biurowa, przez wzgląd na specyficzność pojedynczych obowiązków, odbywa się ona w wielu lokacjach.
Osoby, które pragną pracować na tym stanowisku, muszą ukończyć wyższe studia na uczelni ekonomicznej na wydziale zarządzanie i marketing lub zbliżonym. Powinien poza tym mieć duże doświadczenie w administrowaniu zespołem pracowników oraz mieć obszerną wiedzę z wielu różnych dziedzin. Pensje kierownika do spraw personalnych kształtują się w przedziale 5-10 tysięcy złotych brutto.

Ponadto należałoby dodać, że HR manager pomaga pracownikom w wyznaczaniu ich ścieki kariery. Od takiego managera w dużym stopniu może zależeć funkcjonowanie całej korporacji.