W jaki sposób skonstruowane są tonery oraz z jakiego powodu określa się je suchym atramentem?

W niemalże każdym biurze jest co najmniej jedna drukarka lub urządzenie wielofunkcyjne, które służy do drukowania różnych dokumentów czy jako kserokopiarka. Nowsze urządzenia stosują technologię druku laserowego, jaki wykonuje się za pomocą tzw.

suchego atramentu.
Tak właśnie w gwarze ludzi z branży poligraficznej określa się toner, jaki jest nośnikiem farby, która wykorzystywana jest podczas drukowania. W rzeczywistości kartridż to wymieszane w określonej ilości małe szklane kulki oraz większe, które posiadają żywicę termoplastyczną. Tego typu toner znajduje się w oddzielnym pojemniku, który z kolei stanowi element urządzenia drukującego, np. drukarki czy kopiarki. Po wykorzystaniu takiego wkładu, toner można by poddawać napełnieniu w specjalnej spółce, jednak dobrze jest też kupić oryginalny produkt wprost od jego producenta.

Jeśli masz chęć znaleźć artykuły na prezentowany temat, to przejdź tutaj pozycjonowanie i zobacz inne informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Można uniknąć w tym czasie wszystkich możliwych oraz niepożądanych problemów.

dom - wyobrażenie

Autor: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com
Małe elementy, które pochodzą z kartridża są najpierw elektrostatycznie przekładane na bęben oraz papier, by potem zostać wprasowane w powierzchnię arkusza. Wspomniana metoda pozwala na uzyskanie wydruków o bardzo dużych rozdzielczościach. Pojedynczy ładunek kartridża wystarcza przeważnie na wydruk wielu tysięcy kartek. Jest to więc wyjątkowo wydajne rozwiązanie.

W wypadku drukarek czarno-białych wykorzystuje się wyłącznie toner czarny, natomiast w kolorowych stosowane są tonery w czterech podstawowych kolorach CMYK. Kartridże powinny zostać dostosowane do wymogów stawianych przez dane urządzenie. Kartridże mogą jednak nadawać się do różnorodnych modeli urządzeń danego producenta.