Dlaczego poznawanie książek jest tak ważne i to już od bardzo młodego wieku. Tak naprawdę istnieje parę powodów

Można powiedzieć, że znana akcja „Cała Polska czyta dzieciom”, która kilka lat temu pojawiła się w mediach, poczyniła bardzo dużo pozytywnego. Osoby, jakie nie zdawały sobie sprawy z niezwykłego oddziaływania czytanek nagle rozpoczęły czytać swoim maluchom. I tak to się odpowiednio rozwinęło, już obecnie widzimy rezultaty tych działań. Powinniśmy przyznać, że to jedna z najbardziej pozytywnych akcji ostatnich lat.

piękna fotoksiążka

Autor: Thomas Frost Jensen
Źródło: http://www.flickr.com
Książki dla dzieci (zobacz koniecznie) muszą być oferowane wszędzie. Nie jedynie dla tych rodzin, w których są na to pieniądze, lecz też, w jakich warunki do życia nie są zbyt wygodne. Prawdą jest, iż dobrze dopasowane książki czytane w młodym wieku pozwalają prawidłowo się rozwijać. A najbardziej ciekawe jest to, że wystarczy, że piętnaście minut dziennie czytać będziemy naszemu maluchowi, a to już będzie dawało pewien rezultat.

Dlaczego w ogóle czytanie jest tak bardzo istotne? Po prostu, to naprawdę rozwija wyobraźnię, pomaga w nauce, bawi, pokazuje zjawiska, przedmioty, ludzi, objaśnia świat, w którym funkcjonujemy. Wiele badań ukazuje, iż dziecko, jakiemu rodzice czytali gdy był młody osiąga sukces w przyszłości. Co interesujące, jak już samo jest w stanie czytać, to bardziej ochoczo sięga po książki. Kreuje się taki nawyk czytania, gdyż dziecku, a następnie młodemu człowiekowi kojarzy się to bardzo dobrze, ma odpowiednie wspomnienia z tym związane. W innym sposób zaś osoba, która nigdy nie miała kontaktu z książkami, lub był ten kontakt dość nieznaczny.

Dla takiej osoby poznawanie książek jest nienaturalne, więc w póżniejszym życiu będzie miało ono problem, by polubić czytanie. Książki dla dzieci więc są niezwykle ważne, bo nie dość, że rozwijają wyobraźnię i wiedzę o świecie, to ponadto wyrabiają pewne nawyki, które są bardzo przydatne w dorosłym życiu.

Szkoda, że, wiele dzieci zamiast znać bajki i powieści spędza czas w internecie lub grając w na komputerze.

Nie zwlekaj, tylko jeśli masz ochotę zgłębić prezentowany temat, obejrzyj więcej (http://wilanow.varsovia.edu.pl/) a na pewno uzyskasz świeże informacje na ten wątek.

To tak naprawdę do niczego właściwego nie prowadzi. Miejmy na uwadze więc, aby poświęcać dziecku jak najwięcej czasu, lecz ażeby ten okres był jak najlepiej wykorzystany, poznawanie książek dla dzieci, to jedna z tych czynności, o której koniecznie musimy pamiętać. Pamiętajmy, iż to zaprocentuje na przyszłe lata, my będziemy zadowoleni i nasze dzieci z takiego obrotu sprawy w pełni będą korzystać.