Czy powinno się czuć strach przed poznawaniem języków innych narodów?

Teraźniejszy świat jest grzechu wart, zdaje się mówić człowiek, który przypuszcza, że może wszystko. można objechać świat, można zmieniać pracę co jakiś czas, można również rzucić wszystko i udać się do Anglii. Można… ale czy na pewno? Coś nas zawsze ogranicza, które skazują nas na trwanie w obecnym stanie. Z czego te ograniczenia wynikają? Wydaje się, że najistotniejszą barierą jest nasz lęk. Jak sobie z nim radzić?

Taka sytuacja, postanowiłeś podjąć naukę języka tajskiego (kupiłeś już nawet słowniki – jak nauczyć się tajskiego), potem zdecydowałeś się na naukę języka tureckiego (tym razem nie zakupiłeś słownika), na samym końcu zostałeś ze słownikiem i nauką języka szwedzkiego…(szwedzki dla każdego) Czy to bez sensu? Nie do końca, ponieważ takie zachowanie może świadczyć, z jednej strony o słabym zapale, ale również o strachu, który objawia się właśnie częsta zmiana planów, zamiana jednych postanowień na drugie, brakiem wiary w siebie. Jak sobie z tym poradzić?

Przede wszystkim, jeśli chcemy zdobyć szczyt należy rozpocząć wspinaczkę. Nie możemy snuć wyobrażeń o lataniu w kosmos stojąc jeszcze na ziemi. Często wybujała wyobraźnia to szansa, ale i kłopoty, pamiętajmy więc, że rozdźwięk między planami a realizacją może być tak ogromny, że stres będzie konsekwencją takiego szpagatu. Zanim więc wystartujemy w drogę sprawdźmy dokładnie mapę, czy zdajemy sobie sprawę z wysokości, które będziemy musieli przezwyciężyć, czy widzimy te niedźwiedzie, które nie dadzą nam spokojnie zdobywać szczytu, czy widzimy zbierające się czarne chmury w połowie naszej wyprawy. To wszystko musimy dojrzeć, w przeciwnym razie zrezygnujemy w połowie drogi przestraszeni i sfrustrowani.
Jak widać z opisu wielkich oczu nie ma strach, ale nasze obawy przed przyszłością. Zamiast sprawiedliwie mierzyć swoje siły na zamiary snujemy zbędne plany wyprawy, podczas bezczynnego siedzenia w pokoju. Pytanie więc: „jak ograć strach” powinno brzmieć inaczej „jak nie stworzyć sytuacji, w której zaczniemy czuć strach, w której strach osiągnie rozmiary wielkiego, rozległego paraliżu”.

Kliknij ten link i sprawdź tu japońska restauracja warszawa podobne informacje na opisywany temat – one na pewno Cię zaintrygują, zatem nie wahaj się za długo:)