Odszukać swoją wewnętrzną motywację i nauczyć się języka obcego

Marzysz, by zabłysnąć w towarzystwie? Posiądź rzadką umiejętność, zaskocz czymś niecodziennym i niezwykłym. Możesz przecież być morsem, fakirem czy połykaczem ognia. Brzmi nieźle, nie? Możesz też wspomnieć, że prowadzisz czynną naukę języka tybetańskiego, wyciągnąć słownik i udowodnić niedowiarkom, że faktycznie umiesz czytać w tym mało popularnym języku. Masz możliwość robić wiele rzeczy, zdecydowanie największym twoim zagrożeniem może być nie dane wyzwanie, a zbiór niewykorzystanych możliwości.

Nauka w grupie

Autor: U.S. Army Corps of Engineers Europe District
Źródło: http://www.flickr.com

No tak, mnogość możliwości to bardzo często zdradliwa ułuda wyboru, to widmo działania nakierowana na osiąganie więcej i więcej, choć jednocześnie, tkwimy w tym samym miejscu. Wspomniany wcześniej język tybetański (niedostępny tybetański) to tylko przykład, podobnież możemy powiedzieć o nauce języka węgierskiego czy nauce języka ukraińskiego (węgierski na wakacje), zakupujemy niezbędne książki, słowniki, lecz zamiast rozpocząć uczenie się, tkwimy w miejscu i czekamy chyba na jakąś wskazówkę, na sygnał start, który ktoś ma ogłosić.

Taki sygnał nie nadejdzie, podobnie, jak nikt nie powie nam, żebyśmy w końcu powiedzieli, co dalej, stojąc na rozdrożu: wóz albo przewóz, lepsze coś niż nic, lepiej zrobić coś później, aniżeli w ogóle.

Jeżeli na ten wątek posiadasz pytania, to poznaj więcej informacji (https://dominikkania.pl/blog/trening-dla-cukrzyka-jaki-sport-wybrac-i-jak-czesto-cwiczyc/) na publikowane zagadnienie, klikając tutaj – informacje będą na pewno ważne.

A ty ciągle stoisz w miejscu i myślisz, co wybrać, a latka lecą. Tak dochodzimy do punktu, w którym powinniśmy doradzić, co robić w momencie mentalnego klinczu. Załamać się? Czekać na rozwój zdarzeń? posłuchać rad bardziej ogarniętych osób czy może zapisać się do prywatnego doradcy zawodowego? Nic z tych rzeczy. Może zabrzmi to banalnie, ale musisz wsłuchać się po prostu w swój wewnętrzny głos. Jak to zrobić?

Najprościej, wiesz, w czym dajesz sobie radę lepiej niż inni, w czym zawsze przewyższałeś innych, a w jakich dziedzinach byłeś słabszy.w najświeższym wpisie (www.eccoholiday.com/region/hiszpania/costa-dorada/)To najłatwiejszy sposób, żeby „prześwietlić” siebie na nowo, by znaleźć wewnętrzną moc. To także najuczciwszy sposób, żeby zabłysnąć w swoim fachu, specjalizacji, która w Tobie tkwi, tli się gdzieś wewnątrz ciebie, ale z z racji różnych rzeczy, złych wyborów, życiowych wypadków, zatraciłeś to, co teraz zamierzasz odzyskać. Do dzieła!