Języki obce, które będą przydatne w pracy

Co to jest? Można usłyszeć, gdy prezentuje się komuś przykładowe teksty napisane w języku hindi czy z języka indonezyjskiego. No cóż, trzeba przyznać, że te języki pozytywnie zaskakują, wprowadzają niejasność, powodują krępującą ciszę lub prowokują myślenie w stylu, jaki dziwny jest ten świat. A co, jeśli spotkamy kogoś, kto taki język zna, a nie pochodzi z tego kraju? Będziemy zadziwieni!

Co po maturze? Szkoła policealna!

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com

Ale zanim to się stanie wypowiemy prostą prośbę: powiedz coś po… No tak, „banalna”, ponieważ ludzie, którzy posługują się przykładowo chińskim czy arabski, a są z naszego kraju co rusz słyszą takie niewinne zapytanie. Jednemu jednak będzie to pasować, jak miło może być, kiedy można komuś zaszpanować, drugi natomiast zamknie się w sobie i wkurzy na dodatek, nie będzie chciał spędzać czasu z ludźmi, albo nie będzie wspominał, że ma taka rzadka umiejętność., nie będzie dopóki ktoś inny go nie pochwali…

Niemniej, jest zdecydowanie więcej zalet w takim stanie rzeczy, lecz przykładowo nauka języka hindi (tajemniczy hindi) i dostępne na wyciągnięcie ręki słowniki czy podręczniki to rzecz jasna niełatwa sytuacja. Ciężko wymagać, żeby takowe pomoce naukowe były sprzedawane, ich tam zwyczajnie nie ma. Zawsze można jednak zamówić książki, słowniki w Internecie. Jeśli rozchodzi się o język indonezyjski to sytuacja nie jest łatwa. Słownik do nauki języka indonezyjskiego dostaniesz, ale trudniej będzie z innymi, bardziej przeznaczonymi do nauki pomocami.

Bez zwłoki zobacz artykuł w serwisie (https://www.securityservice.pl/pl/parking-lodz-ulica-sienkiewicza) opisującym zbliżone wiadomości. Są równie pasjonujące, gdyż odnoszą się do tego samego zagadnienia.

Dobrą możliwością są dwa języki europejskie: holenderski (niderlandzki) i islandzki (holenderski biznesowy). Nauka tego pierwszego przydaje się przede wszystkim osobom udającym się do Holandii do pracy, ten drugi zaś można potraktować, jako wydatek we własny rozwój zawodowy. Słowniki do nauki języka holenderskiego, tak samo, jak inne pomoce naukowe są łatwo osiągalne. Z nauką języka islandzkiego (słowniki, podręczniki, skrypty) jest nieco gorzej,ale dla chcącego nic trudnego.