Jak powinien wyglądać ekwipunek harcerza

Harcerstwo to zbiór ludzi, którzy współpracują ze sobą w służbie ważnym ideom. Dzięki uczestniczeniu w harcerstwie dzieci zyskują bardzo wiele. Przede wszystkim poznają prawdziwych przyjaciół i umieją się zintegrować. Harcerstwo uczy pomocy innym ludziom, bycia odpowiedzialnym i pozbywania się lęków. Każdy członek jest odpowiedzialny, w dodatku naprawdę punktualny. W czasie obozów poznaje przyrodę i obcuje z nią. Harcerstwo to także doskonała przygoda i wspomnienia, które zostaną na bardzo długi czas.

Harcerstwo

Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com
Co pewien czas, zazwyczaj w czasie ferii i wakacji, odbywają się obozy harcerskie. One również pomagają w usamodzielnieniu się, są lekcją patriotyzmu, w pewien sposób wychowują. Poza tym uczą życia w zbiorowości, szacunku do innych ludzi oraz dyscypliny. Obozy kształtują charakter. Harcerze potrafią dzięki nim poradzić sobie z niełatwymi warunkami. Rzecz jasna takie miejsca to nie tylko obowiązki, lecz także rozrywka w wspólne spędzanie ciekawego czasu, przykładowo siedzenie przy ognisku i śpiewanie.

Nieodłącznym elementem takich wieczorów staje się śpiewnik Ognik – zobacz tutaj – aktualnie najpopularniejszy wśród tej grupy.

Poświęć chwilę i sprawdź tu restauracje sopot podobne informacje na opisywany temat – one z całą pewnością Cię zaciekawią, więc nie wahaj się za długo:)

Łączy utwory i chwyty gitarowe. Aktualnie organizacja obozu harcerskiego jest szeroko opisana na stronach takich wydarzeń. Co jednak z całą pewnością muszą znajdować się w ekwipunku harcerza? Po pierwsze mundur, który jest nieodzownym elementem. Dodatkowo niezbędna będzie także legitymacja.

Często harcerzy prosi się o zabranie dwóch plecaków – większego i mniejszego – prócz tego potrzebna jest menażka, niezbędnik, a także kubek. Noclegi najczęściej odbywają się w namiotach, wówczas niezwykle istotny jest śpiwór i karimata. Druga z wymienionych przyda się jednak głównie przy ognisku, gdyż do spania gwarantowane są materace. W letnich miesiącach pogoda bywa zmienna, w związku z tym trzeba zabrać rzeczy przeciwdeszczowe oraz ciepłe i lekkie ubrania. Konieczny w letnich obozach jest również strój kąpielowy, czapka z daszkiem i kremy z filtrem – wejdź i sprawdź.

Obozy często mają miejsce w lasach, dlatego nie można zapomnieć o czymś przeciw komarom. Co jasne należy zabrać ręcznik, podstawowe kosmetyki oraz igłę i nitkę. Powinno się mieć również latarkę i kompas. Istotne jest przekazanie wszystkich zażywanych leków opiekunom.

Nie można nie powiadamiać o tego typu sprawach, gdyż są naprawdę poważne.
Witryny obozów oraz organizatorzy z pewnością zadbają o to, aby każdy zabrał wszystko, co potrzebne. Jeżeli będziemy się tego trzymać, zdecydowanie niczego nie zapomnimy i obóz stanie się czystą przyjemnością.