Masz swoją firmę? Chcesz kupić samochód? Zobacz, co trzeba wiedzieć o leasingu samochodów.

Jeżeli masz swój biznes i chcesz kupić samochód obligatoryjnie przeczytaj poniższy artykuł.
Leasing – co to takiego?
Leasing to forma dzierżawy. Jeśli zdecydujesz się na leasing, samochód nie stanie się Twą własnością. Będziesz jedynie jego użytkownikiem.

finanse

Autor: Bryant Surety Bonds
Źródło: http://www.flickr.com
Projektor instalacyjny z serii P

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
To doskonała oferta dla przedsiębiorców a także tych, którzy wykonują wolny zawód lub pracują na umowę zlecenie. Gdy decydujesz się na leasing również musisz wnosić miesięczne raty. Jaka jest więc różnica pomiędzy leasingiem a kredytem? Leasing jest zdecydowanie mniej ryzykowny. Dlaczego?
Ponieważ w chwili, gdy przestajesz uiszczać comiesięczne opłaty po prostu oddajesz auto do właściciela. W przypadku kredytu taka opcja nie jest możliwa. Jak widać leasing jest bardziej dostępną formą finansowania. Dodatkowym plusem jest ograniczenie formalności do niezbędnego minimum. Aby leasingować samochód zazwyczaj potrzebujesz wyłącznie dowodu tożsamości i drugiego dokumentu ze zdjęciem.W chwili, kiedy zamierzasz poruszać się droższym autem będziesz musiał przedstawić zaświadczenie o zatrudnieniu i uzyskanych dochodach. Ponadto firma leasingująca poprosi Cię o informacje o wysokości Twoich średnich miesięcznych dochodów, które uzyskałeś w czasie poprzednich sześciu miesięcy. Ważna będzie również forma Twojego zatrudnienia oraz stanowisko, które piastujesz, wyciąg z konta bankowego z wpływami z ostatnich 3 miesięcy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji firma leasingowa poprosi Cię także dokumenty poręczyciela.
(ogólnie o leasingu samochodów)

Autor: Firma XELLA Polska Sp. z o.o.
Źródło: Firma XELLA Polska Sp. z o.o.
Dla kogo jest przeznaczony leasing?
Leasing jest doskonałą ofertą dla przedsiębiorców, jak również dla osób fizycznych, tzw. leasing konsumencki. Możemy skorzystać z leasingu finansowego lub operacyjnego. Jeżeli zdecydujemy się na tą pierwsza opcję, zostaniemy właścicielami auta po opłaceniu ostatniej raty. Czynność następuje automatycznie. Natomiast gdy zdecydujemy się na operacyjny możemy, lecz nie jesteśmy zobligowani do wykupu pojazdu. Kiedy uprzednio wybraliśmy leasing samochody używane operacyjny możemy swobodnie oddać auto firmie leasingowej. Jest to doskonała opcja dla osób, które chcą co jakiś czas wymienić samochód na inny.
Co, gdy przeoczymy termin naszej opłaty?
Aby nie mieć niepotrzebnych problemów musimy wpłacać określoną w umowie kwotę w odpowiednim czasie. W przeciwnym wypadku musimy liczyć się z tym, iż firma leasingowa natychmiast zareaguje na brak opłaty.

Jakie są skutki dla tych, którzy zalegają z opłatą? Jeśli opóźnienie wynosi ponad 30 dni, a klient nie spłacił dwóch i więcej rat, w większości wypadków może się liczyć z wypowiedzeniem umowy. Jeśli spóźnienie dotyczy tylko jednej raty, grożą mu tylko odsetki. Będzie musiał ponieść koszty wezwań i upomnień.
Jednak, jeśli regulujemy stale nasze zobowiązania leasing może nam w wielu sytuacjach zdecydowanie ułatwić pracę i życie.