Czy opłaca się wziąć samochód w leasing?

Czym de facto jest leasing? Słowo to ma swoje źródła w angielskiej nazwie “lease”, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza “wydzierżawić” bądź “wynająć”. Samo słowo jest już definicją leasingu. Jest to właśnie udostępnianie przez jedną stronę pewnego pewnej rzeczy, np. samochodu innej stronie, na wskazany czas w zamian za płacone w ratach opłaty, tzw.

opłaty leasingowe. Wysokość rat wyznacza umowa leasingowa. W świetle przepisów
właścicielem dalej jest leasingodawca, a leasingobiorca jest wyłącznie jego użytkownikiem. W leasing można udostępniać różne przedmioty ruchome, tak samo nowe, jak i używane. Mogą to być obok samochodów inne środki transportu, maszyny, sprzęt elektroniczny, sprzęt medyczny itp., a także nieruchomości (wraz z działkami, budynkami lub zakładami produkcyjnymi. Najczęściej jednak dotyczy on odnosi się do samochodów, jednakże mogą to być równocześnie samochody osobowe, ciężarówki, samochody dostawcze, naczepy, pojazdy transportu zbiorowego oraz pojazdy specjalistyczne.
Pomimo, że decyzja o wzięciu samochodu w oparciu o umowę leasingową jest związana z spłatą należności oraz dodatkowymi kosztami i prowizjami, to w przeciwieństwie do kredytu nie skutkuje bankructwa firmy. Leasing stwarza lepsze w zwykle warunki niż kredyty dla firm. Wystarczy zrobić zestawienie w oparciu o np. kredyty dla firm Wrocław oraz leasing Wrocław i sprawdzić warunki jakie oferuję. Kredyt jest jednak korzystniejszym rozwiązaniem niż leasing dla osób prywatnych, które chcą dokonać zakupu samochodu. Sama usługa leasingu została dostosowana do biznesmenów, którzy potrzebują aut do funkcjonowania firmy oraz zarabiana.

Zainteresował Cię nasz temat? Jeżeli tak, to przejdź do kolejnego tekstu i czytaj dalej mikropożyczka dla samozatrudnionych o tym, co niezwykle Cię ciekawi.

Wzięcie samochodu w leasing umożliwia im bez ryzyka strat wypożyczyć pojazd na określonych warunkach. Warto wskazać, iż prowadzący salony samochodowe udostępniające samochody w leasing, podnoszą ich wartość, często nawet o kilkanaście procent, co skutkuje ogromnymi zyskami. Umowa leasingowa jest biorąc pod uwagę te kwestie zarówno dla leasingobiocy jak i oddającego auto w leasing, który zyskuje więcej niż w przypadku zwykłejregularnej sprzedaży auta.

kredyty dla firm Wrocław

Autor: 111 Emergency
Wzrost popularności leasingu jest notowany od lat, jest to w końcu zastępcza opcja dla firm, które nie otrzymały kredytu.

Istnieją różne rodzaje leasingu: operacyjny oraz finansowy, jednakże to ten ostatni cieszy się większą popularnością wśród polskich przedsiębiorców. Wiąże się on z krótszym czasem trwania umowy niż wynosi okres gospodarczej używalności przedmiotu. Ten typ leasingu jest korzystny dla leasingobiorcy, któremu zależy na niskim nakładzie finansów przy zawieraniu umowy.