Umiejętny odbiór mieszkania i na co warto zwrócić uwagę?

Kupno mieszkania dla zdecydowanej części społeczeństwa jest oznaką zobowiązania finansowego na wiele lat. Dodatkowo chcielibyśmy, aby wymarzone M spełniło nasze oczekiwania oraz by żyło się w nim bez problemów.

W związku z tym istotne jest, by zarówno mieszkanie, jak i cały budynek, wykończone były starannie, estetycznie i były bezpieczne dla mieszkańców.

Czy chcesz zgłębić uzupełniające materiały? Jeżeli tak, to zobacz w witrynie inne informacje odnoszące się takiej kwestii – odnośnik jest tu.

Zatem… naszym obowiązkiem jest to sprawdzić.

Odbiór (zobacz łącze) mieszkania od dewelopera – co powinniśmy wiedzieć?

Odbiór techniczny doskonale jest zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych lub popołudniowych, w świetle naturalnym, które pozwoli na dostrzeżenie ewentualnych mankamentów. Albowiem niezbędna jest precyzja i podstawowa wiedza z zakresu budownictwa, dobrym rozwiązaniem jest pójście na spotkanie z fachowcem. Wtedy nie musimy sami zagłębiać się w tajniki budowlanki. Jest to także dobre rozwiązanie w przypadku, gdy nie mamy narzędzi koniecznych do przeprowadzenia odbioru technicznego, takich jak poziomnice, kątowniki czy miarki.

Mając praktykę w zawodzie fachowiec skontroluje punkt po punkcie, całe mieszkanie, dokona rzetelnej oceny kupowanej nieruchomości i precyzyjnie będzie argumentował potrzebę wprowadzenia poprawek.

Odbiór techniczny mieszkania

odbiór techniczny mieszkania

Autor: Simon James
Źródło: http://www.flickr.com

Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera najlepiej rozpocząć od pomiaru nabytej nieruchomości, później zaś szczególną uwagę należy zwrócić na: ściany, okna, posadzki, wentylację, drzwi (wewnątrz mieszkania, zewnętrzne), instalacje elektryczną. Weryfikujemy także klasę, markę i jakość zastosowanych w naszym mieszkaniu komponentów, i oczywiście porównujemy czy odpowiadają tym, o których istnieniu, w umowie zapewniał deweloper. Poza poświęceniem czasu na wnikliwe sprawdzenie pomieszczeń, znajdźmy go również na zweryfikowanie reszty pomieszczeń, które zostały uwzględnione w zawartej umowie, np. na sprawdzenie miejsca postojowego.
Co w sytuacji stwierdzenia wad w mieszkaniu? Gdy dokonaliśmy już starannych oględzin mieszkania, i zauważyliśmy przy tym pewne zastrzeżenia co do stanu nieruchomości, konieczne będzie odnotowanie spostrzeżeń w treści protokołu odbiorczego.
Inne informacje: czy tego szukałeś?