Czy na sesję rodzinną korzystnym rozwiązaniem będzie założenie ubrań wzorzystych?

Niezwykle wielokrotnie bywa tak, że gdy decydujemy się na rodzinne sesje, wtedy zastanawiamy się jak musimy się na tego typu sesję ubrać.
Na sesji zdjęciowej najważniejsza jest wygoda. Jeżeli osoby fotografowane ubiorą się w niewygodne ubrania, to mogłyby być pewne, że na zdjęciach nie będą wyglądać dobrze.

Jest to niezwykle istotne, jeżeli w sesji rodzinnej biorą udział także dzieciaki. Zamiast tego samego koloru, można by wybrać parę barw przewodnich i zdecydować się na ubrania dla każdej biorącej udział w sesji osoby barwy, które mieszczą się w wybranej palecie kolorów. Kolor przewodni może być to jeden kolor, lecz można by także wymyślić swoją paletę kolorów. Dodatkiem do tego może być kolor brzoskwiniowy oraz seledynowy. Jeżeli interesuje Cię rodzina jest miastem, gdzie znajdziesz idealnego fotografa. Jeśli rodzina uwielbia kolory ziemi albo pastele bądź kontrastujące barwy, to powinna zastanowić się w jaki sposób się ubrać, aby kolory ubrań, które są na zdjęciach pasowały do kolorystyki, która panuje w mieszkaniu, gdyż na pewno zdjęcia z sesji rodzinnej będą wisiały na ścianie.
Pluszak

Autor: thepeachpeddler
Źródło: http://www.flickr.com
Różne dodatki mogłyby wnieść bardzo ciekawy składnik do fotografii, lecz nie może być ich za wiele. Korzystnym rozwiązaniem będzie kolorowa muszka dla pana albo fajna chusta dla pani. Takie dodatki mogą niezwykle interesująco na fotografiach wyglądać. Dzieciom na pewno też przydadzą się jakieś nakrycia głowy zwłaszcza wówczas, gdy sesja wykonywana jest latem w plenerze. Jeśli dzieciaki nie lubią nakryć głowy, to dobrym pomysłem mogą być jakieś koraliki. wzory na ubraniach czasami mogłyby rozpraszać, dlatego też nawet w sytuacji, gdy lubimy wzorzyste ubrania, to trzeba zastanowić się czy na sesję wszyscy powinni posiadać ubrania wzorzyste.

Minimalizm może tu być niezwykle korzystnym rozwiązaniem, ponieważ na sesjach rodzinnych najistotniejsza jest rodzina. Koszulki z olbrzymim nadrukiem oraz napisami, to nie będzie zły pomysł, ale lepszym rozwiązaniem będzie założenie odzieży bez nadruków.