Jakie kary zagrażają za posiadanie nielegalnego oprogramowania w przedsiębiorstwie oraz jakie składki ZUS płaci pracodawca?

Korzystanie z nielegalnego oprogramowania w firmie grozi sporymi konsekwencjami. Za nielegalne oprogramowanie zdoła nam zagrażać grzywna finansowa, ograniczenie wolności, i także odebranie wolności (od trzech miesięcy do pięciu lat). Ponadto za nielegalne, pirackie oprogramowanie może grozić również zarekwirowanie każdych narzędzi przestępstwa, takich jak na przykład kompy, laptopy, płyty główne itd., oraz także zapłata zadośćuczynienia.

oprogramowanie

Autor: http://pixabay.com
Źródło: http://pixabay.com
Jak więc widać kary za nielegalne oprogramowanie w firmie mogą być naprawdę wysokie. Nielegalne, pirackie oprogramowanie można bardzo bezproblemowo zidentyfikować, bowiem taki typ oprogramowania nie posiada odpowiedniej dokumentacji, instrukcji obsługi, jest również znacznie tańszy od oprogramowania oryginalnego (co to jest legitymacja ubezpieczeniowa).

Nie zwlekaj dłużej – kliknij tu – przeczytasz tam uwagi z witryny (https://banery-druk.net/) dotyczące tej problematyki, one też z pewnością niezwykle Cię zainteresują.

Do tego numer seryjny częstokroć mieści się na okładce lub opakowaniu płyty, a na samej płycie częstokroć znajduje się parę rozlicznych aplikacji. Kategorycznie warto nabywać legalne oprogramowanie, aniżeli łamać prawo, albowiem jak już uprzednio napomknęliśmy sankcje karne, grożące za nielegalne oprogramowanie w firmie, są naprawdę ogromne.

Pracodawca

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Pracodawca powinien zadbać nie jedynie o stosowanie legalnego oprogramowania (jaka jest wysokość grzywny za nielegalne oprogramowanie w firmie). Prócz tego pracodawca posiada także dużo innych obowiązków. Pożądane byłoby chociażby pamiętać o tym, iż legitymacja ubezpieczeniowa została zlikwidowana poprzez ZUS, zatem w dzisiejszych czasach to chlebodawca musi miesięcznie dostarczać pracownikom określony druk, jaki potwierdza to, że są ubezpieczeni. Druk ten weryfikuje, że składki na ubezpieczenie są odprowadzane. Oprócz składek na ubezpieczenie chlebodawca musi odprowadzać też inne typy składek. Pracownicy podlegają także przymusowym ubezpieczeniom emerytalnym, chorobowym, a także wypadkowym i rentowym. Takie składki zus pracodawcy są częściowo przez niego opłacane, przykładowo składka na emerytalne ubezpieczenie wynosi 19,52 procent, z czego 9,76 procent jest opłacane przez pracodawcę – składki zus pracodawcy – jaka to kwota. A składka na rentowe ubezpieczenie wynosi 8 procent, z czego aż 6,5 procent płaci chlebodawca.