Jakie są atuty pracy kierowcy międzynarodowego oraz na co on musi niezwykle uważać?

praca kierowcy jest powiązana z niezwykle wielką odpowiedzialnością i z posiadaniem odpowiednich zdolności.
Po krajowych drogach poruszać się potrafi każdy, kto ma prawo jazdy. Gdy kierowca międzynarodowy przekracza granicę, obowiązują go przepisy obcego państwa.

Zwłaszcza w przypadku tras dłuższych, nie można by sobie pozwolić na nagminne ich łamanie, gdyż w konsekwencji kierującego mogą czekać niezwykle duże mandaty oraz kary. Te kary może pokryć pracodawca, jeśli uzna to za stosowne, lecz bardzo wielokrotne przekraczanie prędkości albo parkowanie w niedozwolonych lokacjach powoduje, że to kierujący sam powinien ponieść te wszystkie koszty. Jest to szczególnie dotkliwe w krajach zachodnich, w których mandaty są niezwykle wysokie. Dostosowanie się do warunków jazdy i zagranicznych przepisów jest mniejszym ryzykiem na udział w wypadku lub stłuczce. Pobyt w obcym szpitalu i odholowanie auta do zakładu, są to jedynie niektóre problemy, które mogą spotkać tego typu międzynarodowego kierowcę. Przyprowadzenie innego pojazdu także zajmuje mnóstwo czasu, zatem asortyment nie będzie dostarczony w terminie. W wypadku przewozów pasażerskich odpowiedzialność jest bardziej znacząca, gdyż dotyczy życia i zdrowia innych ludzi.
Rodzinny urlop

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Nie jest obowiązkowe to, żeby kierowca biegle mówił we wszystkich językach państw, przez które będzie przejeżdżał. Porozumiewać się jednak trzeba, chociażby na stacji benzynowej albo w sklepie. W wypadku policyjnej kontroli również jest niezbędna co najmniej podstawowa znajomość obcego języka. Najlepszym wyborem jest tutaj uniwersalny jęz. angielski, który opanowany być powinien co najmniej w komunikatywnym stopniu. Praca kierowcy międzynarodowego daje możliwość odwiedzenia zagranicznych krajów oraz spróbowania innych dań. A za to wszystko płaci zwierzchnik.

Międzynarodowy kierowca zarabia o wiele lepiej od tego, który jeździ po drogach krajowych. Przeważnie umowa (zobacz kalkulator koszt pracodawcy) o pracę jest podpisywana na bardzo analogiczną sumę, lecz istnieje dużo dodatków, które kierowca uzyskuje. Jednym z takich dodatków jest ryczałt za zakwaterowanie.