O jakich kwestiach musimy pamiętać przy wykonywaniu sesji komunijnej?

Coraz większa ilość opiekunów chce mieć śliczne zdjęcia z dnia Pierwszej Komunii swojego dziecka.
Jeszcze większa ilość ślubnych fotografików również robi zdjęcia dzieciom na Pierwszej Komunii.

upominek

Autor: APD Market
Źródło: http://www.apdmarket.pl
Różnicą niewątpliwą jest to, że podczas Pierwszej Komunii pracuje się z dzieckiem oraz to powinno być najbardziej istotne. Tak jak w wypadku dorosłych, są dzieci, które są mniej lub bardziej oswojone z obiektywem i szybciej albo wolniej nawiązują dobry kontakt z fotografem. Są tego typu dziewczynki, które od bardzo długiego okresu czasu marzyły o takiej sesji oraz na zawołanie pozują one do zdjęć. Są także nieśmiałe księżniczki, które w obecności (Poszukujesz fotografa?Sprawdź: studio fotograficzne Wrocław Małgorzata Drozdowska Atelier) czują się zagubione. Różnicą między sesją ślubną a sesją komunijną jest to, że sesja komunijna może trwać dużo krócej niż sesja ślubna. Jest tak przede wszystkim dlatego, że fotografik nie jest w stanie skupić uwagi dziecka na dłuższy czas. Dziecko w dzień swej Pierwszej Komunii posiada bardzo wiele emocji i nie może się doczekać rozpakowywania podarunków albo zabawy ze swoimi kolegami. Jeśli zainteresowały Cię sesja jest miejscem, w którym znajdziesz doskonałego fotografa, który wykona dla Twego dziecka śliczne fotografie.

Nawiązanie dobrego kontaktu z fotografem przez tak niedługi okres jest niezwykle trudne, gdyż fotografik jest dla dzieciaka obcą osobą, a przy obcych osobach dziecko zachowuje się zazwyczaj nienaturalnie. Jeżeli jest to możliwe, to warto wcześniej spotkać się z dzieckiem i próbować nawiązać z nim kontakt. Spotkanie w czasie samej sesji będzie w takiej sytuacji mniej trudne. Wcześniejsze poznanie dzieciaka także zaowocuje w kościele, ponieważ fotograf będzie umiał łatwiej rozpoznać nasze potomstwo pośród kilku dziesiątek blondynek w białych, takich samych strojach.

Różnica między dziećmi a dorosłymi to również to, że dzieci dużo mniej niż dorośli zwracają uwagę na zawinięty wianek, plamy na koszuli lub przekrzywioną sukienkę. Opiekunowie zazwyczaj oczekują pozowanych portretów rodzinnych.